لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۴۱

پرزیدنت ترامپ و جو بایدن موافقت کردند که در آخرین مناظره در نشویل شرکت کنند


یادداشت‌های انتخابات ۲۰۲۰
یادداشت‌های انتخابات ۲۰۲۰

بنا بر اطلاعیه کمیسیون مناظره‌های ریاست جمهوری، پرزیدنت دونالد ترامپ و جو بایدن، نامزد حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، در دومین و واپسین مناظره انتخاباتی خود شرکت خواهند کرد. این مناظره ۱۰ روز دیگر در دانشگاه بلمانت در شهر نشویل ایالت تنسی برگزار خواهد شد.

در این اطلاعیه آمده است: «اکنون روشن شده است که هیچ مناظره‌ای در ۱۵ اکتبر برگزار نخواهد شد، و کمیسیون مناظره‌های ریاست جمهوری توجه خود را بر آماده‌سازی‌های لازم برای مناظره نهایی ریاست جمهوری، که قرار است روز ۲۲ اکتبر برگزار شود، معطوف خواهد کرد.»

این کمیسیون گفت: «هر دو نامزد موافقت کرده‌اند که در مناظره روز ۲۲ اکتبر شرکت کنند.»

برنامه اصلی برای انتخابات ۲۰۲۰ شامل سه مناظره ریاست جمهوری بود، اما این برنامه اکنون به تنها دو مناظره تغییر کرده است.

کمیسیون مناظره‌های ریاست جمهوری در توضیح این موضوع گفت که قبلا قرار بود مناظره دوم مطابق برنامه در تاریخ ۱۵ اکتبر در شهر میامی ایالت فلوریدا برگزار شود؛ ولی پس از آن که شکل مناظره دوم از حضوری به مجازی تغییر کرد، کارزارهای انتخاباتی پرزیدنت ترامپ و جو بایدن «برنامه‌های جایگزینی را برای آن تاریخ اعلام کردند.»

به گفته این کمیسیون، مناظره نهایی که در روز ۲۲ اکتبر برگزار می‌شود به شش بخش ۱۵ دقیقه‌ای تقسیم خواهد شد و کریستِن وِلکِر، خبرنگار ویژه کاخ سفید شبکه تلویزیونی «ان‌بی‌سی نیوز»، مجری آن مناظره خواهد بود.

کمیسیون مناظره‌های ریاست جمهوری همچنین گفته است که موضوعات مربوط به این شش بخش دست کم یک هفته پیش از زمان برگزاری مناظره توسط کریستن ولکر انتخاب و اعلام خواهد شد.

XS
SM
MD
LG