لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۳۷

شهردار نیویورک از پرزیدنت ترامپ خواست که برای مقابله با کرونا ارتش را در این شهر مستقر کند


بخش انگلیسی صدای آمریکا - شهردار نیویورک از دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، خواسته است در آن شهر، که به گفته او خط مقدم جنگ علیه ویروس کرونا است، پرسنل نظامی مستقر کند.

بیل دبلازیو پنج شنبه شب در یک کنفرانس خبری با عصبانیت گفت: «عجیب است که سرنوشت شهر نیویورک در دستان مردی است که اهل نیویورک است و به شهری که از آن آمده پشت می کند. ما در خط مقدم هستیم. چطور ممکن است رئیس جمهوری بدون هیچ واکنشی نشسته باشد و نیروهایی را که می توانند به ما کمک کنند، فعال نکند؟»

پرزیدنت ترامپ چهارشنبه با اعزام یک بیمارستان شناور هزار تختخوابی نیروی دریایی به نیویورک موافقت کرد، اما این کشتی تا ماه آینده به آن جا نخواهد رسید. انتظار می رود این بیمارستان شناور به درمان بیماران مبتلا به ویروس کرونا بپردازد تا از فشار بر بیمارستان های مملو از این بیماران در شهر نیویورک کم کند.

ایالت نیویورک و شهر نیویورک از نظر شمار مبتلایان تائید شده در صدر دیگر مناطق در ایالات متحده قرار دارند. در سراسر آن ایالت بیش از ۷۵۰۰ مورد ابتلا به ویروس کرونا وجود دارد.

دبلازیو می گوید شهر نیویورک ۳۶۱۵ مبتلا و ۲۲ جان باخته دارد. این رقم از چهارشنبه که ۱۳۳۹ مورد ابتلا گزارش شده بود بیش از دو برابر شده است. آمار تلفات طی یک شب از ۱۱ به ۲۲ نفر رسید. تقریبا ۱۷۰ بیمار در واحدهای مراقبت های ویژه قرار دارند.

با افزایش دسترسی به کیت های آزمایشی شمار مبتلایان در نیویورک به سرعت در حال افزایش است. دبلازیو هشدار داد اوضاع بدون کمک دولت فدرال طی چند هفته به شدت سخت خواهد شد.

شهردار نیویورک از بازنشستگان بخش بهداشت و سلامت خواسته به کار برگشته و در این بحران کمک کنند. طی ۴۸ ساعت بیش از ۱۷۰۰ نفر به دعوت او پاسخ مثبت دادند.

دبلازیو از رئیس جمهوری خواست با استفاده از اختیاراتش بر مبنای «قانون تولید دفاعی» از کارخانه های آمریکایی بخواهد تجهیزات پزشکی مورد نیاز را تولید کنند. او گفت نیویورک تنها برای دو تا سه هفته آینده تجهیزات کافی دارد.

در فهرست اقلام حیاتی مورد نیاز این موارد به چشم می خورد: ۳ میلیون ماسک «ان ۹۵»، ۵۰ میلیون ماسک جراحی، ۱۵ هزار دستگاه تنفس و ۲۵ میلیون روپوش جراحی، کاور، دستکش لاتکس و ماسک صورت.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG