لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۸ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۳:۲۱

پيشگويی های انجمن آی-چينگ برای سال جديد ميلادی


پيشگويی های انجمن آی-چينگ برای سال جديد ميلادی
پيشگويی های انجمن آی-چينگ برای سال جديد ميلادی

در تقويم چينی، سال ۲۰۱۱ سال گربه يا خرگوش نام گرفته است. در حالی که پلنگ (ببر) تيزچنگال ۲۰۱۰ جای خود را به خرگوش آرام می دهد، طالع بينان سالی را پيش بينی کرده اند که در آن از بحران های اقتصادی و بلايای طبيعی سال ۲۰۱۰ کمتر خبری خواهد بود.

سال ۲۰۱۰ را اعتراض مردم به سياست کمربندهای سفت يا رياضت اقتصادی در بسياری از کشورهای اروپا، رقم زد. در ماههای پايانی سال پلنگ، ناآرامی ها به اوج رسيد تا جايی که رهبران و شخصيت های اروپا نيز از خشونت های خيابانی در امان نماندند. کارشناسان، چشم انداز اقتصاد سال ۲۰۱۱ را بهتر از چند سال اخير می بينند و پيش بينی می کنند که شاهد رشد اقتصادی در مناطق مختلف جهان خواهيم بود.

اما ژوکون، پيشگوی انجمن پژوهش آی-چينگ، می گويد: «اقتصاد چين در سال ۲۰۱۱ مثل اژدهايی بود که در تله افتاده است.» مرکز آی-چينگ توصيه می کند که چين همپای کشورهای دوست در جامعه بين المللی حرکت کند و در ضمن، دنبال الگوی جديدی برای توسعه باشد. به گفته اين مرکز: «بعد از اين مرحله است که اژدهای اقتصاد چين می تواند از زمين بلند شود و به اوج آسمان پرواز کند.»

سال ۲۰۱۰ يکی از بدترين سال ها از نظر تعداد و شدت بلايای طبيعی بود. اما به اعتقاد اين پيشگوی چينی کره زمين در سال ۲۰۱۱ بسيار ثابت تر و آرام تر خواهد بود.

وی می گويد: «در سال خرگوش از زلزله، رانش زمين، ريزش معدن و سقوط هواپيما و بلايای زمينی و آسمانی و مرگ و مير هايی که طی سال ۲۰۱۰ به وقوع پيوست، خبری نخواهد بود. رويهم رفته وضع خيلی بهتر خواهد بود.»

اما به نظر می رسد در ميان رويدادهايی که برای سال خرگوش پيش بينی شده است، بهترين رويداد، جشن ازدواج پرنس ويليام با کيت ميدلتون است. البته قرار است اين ازدواج در خاندان سلطنتی بريتانيا، پيش از آن که پيشگويان چينی به رمل و اسطرلاب متوسل شوند، برای تابستان آينده گذاشته شده بود.

XS
SM
MD
LG