لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۳۷

واقعیت‌هایی از داخل ایران| خط فقر در تهران از چهار و نیم میلیون تومان هم بیشتر است

خط فقر در تهران از چهار و نیم میلیون تومان هم بیشتر است

احمد امیرآبادی فراهانی عضو هیئت رئیسه مجلس و کمیسیون تلفیق با اشاره به تورم ۳۶ درصدی سال آینده گفت: برای یک خانوار ۴ نفره، خط فقر چیزی در حدود ۲ میلیون و ۲۵۵ هزار تومان است و البته این رقم در تهران متفاوت خواهد بود و چیزی در حدود ۴ میلیون و ۵۹۲ هزار تومان است.

وی گفت: خیلی از مردم، کمتر از این رقم درآمد دارند و این بر اساس آمار و ارقام استخراج شده از بودجه ۹۸ است. بر اساس بودجه ۹۸، در سال آینده شاهد تورم نقطه به نقطه در حدود ۵۰ درصدی و تورم سالیانه ۳۶ درصدی خواهیم بود.

منبع: تسنیم

غلظت ذرات معلق در ایران سه برابر استاندارد جهانی

آلودگی شدید هوای تهران- آرشیو
آلودگی شدید هوای تهران- آرشیو

عباس شاهسونی رئیس گروه سلامت هوا و تغییر اقلیم وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: غلظت ذرات معلق هوا در کشور سه برابر استاندارد بهداشت جهانی است و بر اساس اعلام سازمان جهانی بهداشت، از هر ۱۰ مورد مرگ یکی به علت آلودگی هوا است همچنین تعداد مرگ‌های ناشی از آلودگی هوا از سوانح ترافیکی بیشتر است.

وی گفت: در کشور به طور میانگین در هشت کلانشهر در سه سال گذشته از سال ۹۴ تا ۹۶، حدود ۴ درصد روزهای پاک، ۲۸ درصد سالم، ۱۲ درصد ناسالم برای گروه‌های حساس، ۲۲ درصد ناسالم برای تمام گروه‌ها، ۲۷ درصد خیلی ناسالم و ۶ درصد خطرناک را تجربه کرده‌ایم.

منبع: عصر ایران

بدهی میلیاردی خودروسازان به قطعه‌سازان و بانک‌ها

کارخانه خودروسازی در ایران- آرشیو
کارخانه خودروسازی در ایران- آرشیو

محمدرضا منصوری عضو کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی گفت: ما میزان بدهی شرکت‌های اصلی خودروسازی را از بانک مرکزی گرفتیم که نشان دهنده وضعیت وخیم این شرکت‌ها است. در حال حاضر خودروسازها بالای ۲۰ هزار میلیارد تومان به قطعه‌سازان بدهکارند و بالای ۳۰ هزار میلیارد تومان به بانک‌ها و مؤسسات مالی بدهی دارند.

منبع: انصاف

افزایش قیمت ملزومات تولید دارو

محمدرضا شانه ساز عضو هیأت مدیره انجمن داروسازان تهران، با اشاره به بالارفتن هزینه‌های صنعت داروسازی گفت: مقوا ۴۵۰ درصد رشد قیمت داشته است، گلیسیرین ۲۵۰درصد رشد قیمت، کارتن و قوطی بسته‌بندی ۲۵۰ درصد افزایش و مواد اولیه دارو ۳۰ درصد افزایش قیمت داشته است.

وی گفت: ۱.۲ میلیارد تومان درحال واردات است که ۳ درصد بازار دارویی را تشکیل می‌دهد. اگر سیاست به سمت این برود که تولید کننده دارو را تحت فشار قرار دهیم زیان آن به چشم مردم خواهد رفت و داروی قاچاق با چند برابر قیمت وارد کشور خواهد شد.

منبع: فارس

تجمع کارگران مترو اهواز در مقابل ساختمان قطار شهری اهواز

تجمع کارگران مترو اهواز- آرشیو
تجمع کارگران مترو اهواز- آرشیو

کارگران قطار شهری اهواز برای چندمین بار در اعتراض به پرداخت نشدن ۱۸ ماه مطالبات خود مقابل ساختمان قطار شهری اهواز تجمع كردند.

یكی از كارگران مترو در این باره گفت: علاوه بر كارگران اجرایی و واحدهای تاسیسات، از روز دوشنبه هفته گذشته كاركنان حراست قطار شهری نیز در اعتراض به پرداخت نشدن حقوق معوق خود دست به تجمع زده اند.

این كارگران چندی پیش نیز با پهن كردن سفره‌های خالی مقابل ساختمان قطار شهری اعتراض خود را نشان دادند.

منبع: کیهان

XS
SM
MD
LG