لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۴۸

آمریکا برای تلافی‌جویی احتمالی ایران آماده می‌شود


وزیر دفاع آمریکا
وزیر دفاع آمریکا

بخش انگلیسی صدای آمریکا - مقام های آمریکا با اشاره به ارتقاء آمادگی نظامی در داخل ایالات متحده و آمادگی برای یک سوءقصد احتمالی به یک فرمانده نظامی آمریکا می گویند برای واکنش ایران به کشتن قدرتمندترین فرمانده نظامی‌شان حاضر و آماده اند. آنها در تمام آبراه‌های حیاتی خاورمیانه به شناورها نسبت به «اقدام احتمالی ایران» علیه منافع دریایی ایالات متحده در منطقه هشدار داده اند.

مقام های اطلاعاتی آمریکا درباره این که هدف از تازه ترین تحرک نظامی ایران تقویت موقعیت دفاعی اش یا آمادگی برای یک تهاجم است موضع روشنی ندارند، اما می گویند ایالات متحده به تقویت مواضع خودش در منطقه از جمله تغییر مکان بعضی نیروهایش ادامه می دهد. یک مقام آمریکایی گفت ایالات متحده یک حمله عمده را طی یکی دو روز آینده پیش بینی می کند.

«اداره دریانوردی ایالات متحده»، روز سه شنبه، در هشدار به کشتی ها از افزایش تهدیدها پس از کشته شدن قاسم سلیمانی، فرمانده پیشین نیروی قدس سپاه پاسداران، خبر داد.

مقام های آمریکایی می گویند هدف از اعزام شماری از نیروهای «واحد ۸۲ هوابرد» از کویت به داخل عراق افزایش امنیت آمریکایی ها در عراق است. ارتش آمریکا تمام برنامه های آموزشی نیروهای عراقی را با هدف تمرکز بر حفاظت از نیروهایش متوقف کرده است.

مرکز اصلی عملیات هوایی ارتش آمریکا در خاورمیانه در پایگاه هوایی «العدید» در قطر است که در شعاع برد موشک های ایران قرار دارد. نیروهای آمریکا همچنین در امارات متحده عربی و کویت مستقر هستند. ناوگان پنجم دریایی نیروی دریایی ایالات متحده که در سراسر منطقه فعالیت می کند در بحرین قرار دارد.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG