لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۵ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۵۲

حسن روحانی: دولت حق ندارد درباره سياست افزايش جمعيت کشور تصميم گيری کند


حسن روحانی: دولت حق ندارد درباره سياست افزايش جمعيت کشور تصميم گيری کند
حسن روحانی: دولت حق ندارد درباره سياست افزايش جمعيت کشور تصميم گيری کند

روزنامه مردمسالاری اظهارات حسن روحانی عضو مجمع تشخيص مصلحت نظام را منتشر کردکه گفته است دولت حق ندارد درباره سياست افزايش جمعيت کشور تصميم گيری کند.

به نوشته مردمسالاری در حالی که محمود احمدی نژاد بر اين اعتقاد است که بايد کشور به سمت افزايش جمعيت سوق پيدا کند، رييس مرکز مطالعات استراتژيک معتقد است، تصميم گيری در رابطه با نرخ رشد جمعيت بايد در مجمع تشخيص مصلحت نظام مورد بحث و بررسی قرار گيرد و در نهايت به عنوان پيش نويس به آيت الله خامنه ای داده شود.

آقای روحانی می گويد اگر در گذشته قانون تنظيم خانواده در مجلس تصويب نمی شد امروز جمعيت کشور بسيار بيشتر از رقم کنونی ۷۰ ميليون بود. با همين تعداد جمعيت نيز نرخ بيکاری در کشور در حال حاضر ۳۰ درصد است.

حسن روحانی بدون نام بردن از آقای احمدی نژاد گفت بعضی ها می گويند ايران استعداد بالايی دارد و از منابع زيادی برخوردار است، اين حرف درست است و ايران ما بسيار غنی است اما نکته در اينجاست که ما با همين ايران غنی هم نتوانسته ايم مساله بيکاری را حل کنيم.

او اضافه می کند که هر وقت مشکل بيکاری حل شد و مردم ديگر احساس نکردند معضلی به نام بيکاری وجود دارد، آن وقت می شود به مساله افزايش جمعيت فکر کرد.

اظهارات آقای روحانی در مورد بيکاری در ايران در حالی عنوان می شود که محمود احمدی نژاد قول داده است تا پايان کار دولت دهم مساله ای بنام بيکاری در ايران وجود نداشته باشد.

XS
SM
MD
LG