لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۲۵

پاپ: دين نبايد بهانه ای برای تروريسم و جنگ باشد


پاپ: دين نبايد بهانه ای برای تروريسم و جنگ باشد
پاپ: دين نبايد بهانه ای برای تروريسم و جنگ باشد

پاپ بنديکت شانزدهم، رهبر مذهبی کاتوليک های جهان، روز پنجشنبه به همراه ديگر رهبران مذهبی جهان و حتی کسانی که منکر وجود خدا هستند، از واتيکان عازم شهر اسيسی ايتاليا شد تا همگی برای صلح در جهان، دست به دعا بردارند.

گردهمايی پاپ بنديکت شانزدهم و ۳٠٠ رهبر مذهبی جهان به مناسبت ۲۵ امين سالگرد روزی است که صرف دعا برای صلح می شود. اين روز توسط پاپ جان پل دوم رهبر پيشين و فقيد کليسای کاتوليک در سال ١۹۸۶ و در بحبوحه جنگ سرد پايه گذاری شد.

پاپ بنديکت در اين مراسم با خوشامدگويی به رهبران مذهبی از سوء استفاده از مذهب، انتقاد کرده و گفت: می دانيم که تروريسم غالبا انگيزه مذهبی دارد و بخش مذهبی حملات تروريستی توجيهی بر بی رحمی است که برای انجام به اصطلاح عمل خير، قوانين اخلاقی را زير پا می گذارد. در چنين مواردی دين نه در خدمت صلح بلکه وسيله ای برای خشونت است.

حضور کسانی که دين ندارند و خدانشناسند در اين مراسم، ناشی از تلاش پاپ بنديکت به گردهمايی تمامی مردم جهان در زير چتر صلح است.

پاپ گفت: ما همچنان به تعهد خود برای رسيدن به دنيايی بهتر، ادامه می دهيم. دنيايی که در آن هر مرد و زن، هر کسی، بتواند طبق آرزوهای برحق خود زندگی کند.

اين رهبران مذهبی سپس هر يک در خلوت اتاق خود در هتل محل اقامتشان برای صلح دست به نيايش برداشتند.

XS
SM
MD
LG