لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۰۸

آغاز ديدار پاپ از آلمان با تظاهرات معترضان همراه بود


آغاز ديدار پاپ از آلمان با تظاهرات معترضان همراه بود
آغاز ديدار پاپ از آلمان با تظاهرات معترضان همراه بود

ديدار پاپ بنديکت شانزدهم، رهبر کاتوليکهای جهان، از آلمان با تظاهرات معترضان به کليسای کاتوليک، همراه بود.

پاپ بنديکت شانزدهم که آلمانی الاصل است روز پنجشنبه پس از ملاقات با کريستيان وولف، رييس جمهوری آلمان، برای ايراد سخنرانی در پارلمان آن کشور، در برلن حاضر شد.

پاپ گفت: برای من افتخار و مايه شادمانی است که در پارلمان کشور پدريم سخن بگويم، برای نمايندگانی که به طريق دموکراتيک توسط مردم انتخاب شده اند و در جهت منافع آلمان حرکت می کنند.

وی به سياستمداران هشدار داد که نبايد اصول اخلاقی را فدای قدرت کنند و از زياده روی حکومت آلمان نازی عبرت گيرند.

در حالی که ديدار رهبر کاتوليک های جهان با استقبال رهبران آلمان روبرو شد اما برخی از قانونگذاران آلمان از حضور در اين جلسه پارلمان امتناع کردند و معترضان به کليسای کاتوليک نيز با گردهمايی خود تلاش کردند صدای اعتراض خود را به گوش پاپ برسانند.

يکی از معترصان می گويد: نه تنها پاپ عليه همجنسگرايان است بلکه کليسا در قرون گذشته اشتباه های زيادی را مرتکب شده و من فکر می کنم دولت و سياست نبايد به کليسا نزديک شود.

برخورد واتيکان با رسوايی سوء استفاده جنسی کليسا و موضع آن در قبال نقش زنان بويژه در کليسا، و مساله همجنسگرايی اعتراض بسياری را در آلمان برانگيخته است. بويژه که صدها نفر در آلمان مدعی هستند که مورد سوء استفاده جنسی کشيشان قرار گرفته اند.

از آنجا که بدنبال آزار جنسی کودکان در کليساها شمار کسانی که کليسای کاتوليک را ترک می کنند افزايش می يابد، به نظر می رسد هدف اين اولين سفر رسمی پاپ بنديکت شانزدهم به آلمان حفظ وجهه کليسا باشد.

XS
SM
MD
LG