لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۴۴

واتيکان صفحه فيس بوک برای مراسم تقديس پاپ ژان پال دوم می گشايد


واتيکان صفحه فيس بوک برای مراسم تقديس پاپ ژان پال دوم می گشايد
واتيکان صفحه فيس بوک برای مراسم تقديس پاپ ژان پال دوم می گشايد

واتيکان که مدتها است از وب سايت و تکنولوژی برای برقراری روابط عمومی استفاده می کند اکنون قدمی فراتر برداشته و صفحه ای برای مراسم تقديس پاپ ژان پال دوم باز کرده است.

واتيکان از آخرين تحولات رسانه ای استفاده کرده و در فيس بوک صفحه ای را برای مراسم تقديس پاپ ژان پال دوم در روز اول ماه مه آغاز می کند. در اين سايت ويديوی از ۲۷ سال کار و تلاش پاپ پيشين در اين مقام، به نمايش گذاشته می شود.

نفر دوم دفتر روابط اجتماعی واتيکان می گويد : «برای مراسم تقديس ژان پال دوم مايليم حضور آشکاری داشته باشيم و مردم را به صفحه مخصوص راهنمايی کنيم تا بتوانند اطالاعات و ويديوهايی را در مورد پاپ پيشين پيدا کنند. در اين ويديوها صحنه هايی از تاريخ و لحظات بسيار مهم زندگی او ديده می شود. اين راه بسيار ساده ای برای بدست آوردن اطلاعات است و راه ساده ای برای فرستادن اين اطلاعات به دوستان و آشنايان.»

مقامات واتيکان می گويند با توجه به علاقه مردم به او ممکن است فعاليت اين سايت ادامه پيدا کند. اولين بار که واتيکان از فيس بوک استفاده کرد برای تبليغ سفر پاپ بنديکت ۱۶ به بريتانيا در ماه سپتامبر سال گذشته بود. اين صفحه هنوز هم در فيس بوک وجود دارد و بسيار فعال است. روزانه نيز ۱۰ تا ۱۵ هزار نفر از اين صفحه ديدار می کنند.

قرار است واتيکان بلاگی نيز برای عيد پاک افتتاح کند. طراحی اين سايت به صورتی است که تمامی وسايل ارتباطی مانند نوشتن بر روی صفحه وبلاگ و توئيت کردن را در بر دارد. اين سايت همپنين خبرها را از راديو تلويزيون روزنامه و آژانس خبری واتيکان گرفته و بر روی صفحه در دسترس علاقمندان می گذارد. اما سايت کنونی واتيکان* نيز دست نخورده باقی مانده چرا که اين سايت سايت اصلی است و اطلاعاتی چون مدارک مربوط به واتيکان و فعاليتهای پاپ درآن در اختيار مردم گذاشته می شود .

قرار است پاپ بنديک ۱۶ نيز در روز جمعه مقدس از طريق تکنولوژی جديد به سئوالات مردم پاسخ دهد.

* Vatican.va

XS
SM
MD
LG