لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۸ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۲۶

پاپ در کنگره آمریکا سخنرانی خواهد کرد


پاپ در کنگره آمریکا سخنرانی خواهد کرد
لطفأ صبر کنيد

No media source currently available

0:00 0:02:02 0:00

پاپ فرانسیس رهبر کاتولیک های چهان، رم را به قصد کوبا و به دنبال آن ایالات متحده ترک کرده است؛ دو کشور متخاصمی که با تلاش های او و مقامات واتیکان، به تازگی به دهه ها دشمنی پایان دادند و روابط دیپلماتیک را از سر گرفتند.

سفر ده روزه پاپ به آمریکای شمالی با دیدار از کوبا آغاز می شود و رائول کاسترو رئیس جمهوری در فرودگاه بین المللی هاوانا از او استقبال می کند.

پاپ فرانسیس در میدان انقلاب هاوانا مراسم عشای ربانی به جای خواهد آورد و با رائول کاسترو به طور خصوصی ملاقات خواهد کرد. او سپس رهسپار آمریکا خواهد شد.

در این میان جان بینر رئیس مجلس نمایندگان که خود کاتولیک است پاپ را ، که "پاپ فقرا" نام گرفته و همواره ثروتمندان و قدرتمندان را به چالش کشیده، برای سخنرانی به کنگره دعوت کرده است .

او می گوید که کمک و یاری پاپ به فقرا و تاکید بر این که مردم باید بیشتر متدین باشند جالب است، برخی مسائل موضعی دارد که کمی بحث برانگیز است.

پاپ فرانسیس نخستین رهبر کاتولیک های جهان است که در کنگره امریکا سخنرانی می کند. او همچنین با باراک اوباما ملاقات خصوصی خواهد داشت و در مجمع عمومی سازمان ملل متحد در نیویورک سخنرانی خواهد کرد.

XS
SM
MD
LG