لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۷ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۳:۴۳

پاپ: "جهان درگیر جنگ است، اما نه جنگ مذاهب"


پاپ فرانسیس روز چهارشنبه به لهستان سفر کرد، سفری که بخشی از اولین دیدار او از اروپای شرقی و مرکزی را تشکیل می دهد. سفر پاپ فرانسیس که یک روز پس از کشته شدن کشیشی در فرانسه صورت گرفت، با افزایش نیروهای امنیتی در کراکوف همراه بود. به گفته ی مقامات لهستان، ده ها هزار نیروی امنیتی در اطراف شهر مستقر شده اند.

پاپ فرانسیس که به مناسبت روز جهانی جوانان دیداری پنج روزه از لهستان دارد، در پاسخ به سؤال خبرنگارها در رابطه با قتل یک کشیش در فرانسه این عمل را جنگ خطاب کرد ولی افزود: این جنگ بر سر منافع است، برای پول، منابع، و برای کنترل کردن انسان ها. من نمی گویم جنگ مذاهب چراکه مذاهب جنگ نمی خواهند؛ دیگران هستند که جنگ می خواهند."

اندره دودا رئیس جمهور لهستان و همسر او به استقبال پاپ فرانسیس در فرودگاه رفتند. پس از اجرای سرود ملی واتیکان و لهستان، پاپ فرانسیس سوار بر خودرویی رو باز از میان جمعیتی زیادی که برای استقبال از او در خیابان های کراکوف جمع شده بودند عبور کرد. در حالیکه تعداد جمعیت در خیابان ها بیشتر می شد، حضور پلیس و دیگر نیروهای امنیتی نیز در سرتاسر شهر افزایش یافت.

لهستان که اکثر جمعیت آن کاتولیک هستند همچنین علاقه ی زیادی به پاپ فقید ژان پل دوم دارند چراکه او دوران کشیشی و اسقفی خود را در کراکوف گذرانده بود.
سفر پنج روزه پاپ فرانسیس با کنسرت و برنامه های دیگر در سطح شهر که از سوی زائران اجرا خواهد شد همراه خواهد بود.

XS
SM
MD
LG