لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۳۷

"لذت عشق" در جزوه ۲۵۶ صفحه ای پاپ؛ همجسنگرایان باید محترم شمرده شوند


پاپ فرانسیس، در این جزوه تاکید کرده که وجدان شخصی باید معیار رهبری در موضوع پیچیده روابط جنسی، ازدواج و زندگی خانوادگی باشد.
پاپ فرانسیس، در این جزوه تاکید کرده که وجدان شخصی باید معیار رهبری در موضوع پیچیده روابط جنسی، ازدواج و زندگی خانوادگی باشد.

پاپ فرانسیس یک سند ۲۵۶ صفحه ای با عنوان "لذت عشق" منتشر کرده است که نظرات او را درباره ازدواج، تشکیل خانواده و مواجهه با منتقدان کلیسا را تشریح می کند.

پاپ فرانسیس، در این جزوه که روز جمعه منتشر شد، تاکید کرده است که وجدان شخصی باید معیار رهبری در موضوع پیچیده روابط جنسی، ازدواج و زندگی خانوادگی باشد.

به گزارش رسانه ها، در این سند تغییری در نظریه کلیسای کاتولیک داده نشده، ولی پاپ فرانسیس در بعضی موارد نظرات خود را نیز ارائه کرده و روشن کرده که کلیسا نباید از این به بعد علیه کسانی که اعمال و نظراتشان با ایده آل های کلیسا برای ازدواج و تشکیل خانواده مطابقت نمی کند، دست به قضاوت بزند.

پاپ فرانسیس در بخشی از این سند یادآور شد: من کسانی را که خواهان یک چارچوب قطعی هستند و نمی خواهند جایی برای سردرگمی و شک وجود داشته باشد درک می کنم، اما صمیمانه معتقدم که مسیح خواهان کلیسایی بود که خوبی و روح القدس را در قبال ضعف های انسانی رواج دهد.

رهبر کاتولیک های جهان همچنین می گوید همجسنگرایان باید محترم شمرده شوند، اما در عین حال بر موضع کلیسا تاکید کرده که مطلقاً هیچ زمینه ای برای برابری ازدواج همسجنگرایان با دگرجنس خواهان وجود ندارد.

XS
SM
MD
LG