لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۱۴

سفر پاپ به ایرلند


پاپ فرانسیس رهبر کاتولیک های جهان روز شنبه سوم شهریور وارد دوبلین پایتخت جمهوری ایرلند شد.

پاپ در اولین سخنرانی خود که در حضور رئیس جمهوری ایرلند و دیگر دولتمردان این کشور بود، گفت که خشم مردم از بی توجهی مقامات کلیسا نسبت به ارتکاب اعمال مجرمانه توسط برخی از کشیشان را درک می کند.

پاپ فرانسیس برای شرکت در نشست جهانی خانواده، که توسط کلیسای کاتولیک برگزار می شود، وارد دوبلین پایتخت جمهوری ایرلند شد، کشوری که حدود ۸۰ درصد جمعیت آن خود را پیروی این کلیسا می دانند.

او در سخنرانی خود در جمع مقامات دولتی این کشور، گفت: «شکست مقامات کلیسایی در پاسخگویی مناسب به این جنایات تبه کارانه منجر به افزایش خشم در بین مردم شده است و این واکنش طبیعی است. من خود را شریک این احساسات می دانم.»

پاپ پیش از ورود به دوبلین، در گفت و گوی کوتاهی با خبرنگاران در هواپیما گفت: «این دومین باری است که در مراسم نشست جهانی خانواده شرکت می کنم، بار اول در شهر فیلادلفیا آمریکا بود. من نهاد خانواده را دوست دارم و اینکه این بار در ایرلند برگزار شده برای من معنی خاصی دارد. من بعد از سی و هشت سال به این کشور برمی گردم؛ جایی که برای فراگیری زبان انگلیسی سه ماه در آن سپری کردم. خاطرات خوبی از اینجا دارم.»

قرار است پاپ با خانواده و افرادی که مورد آزار جنسی توسط کشیشهای کلیسا قرار گرفته اند، گفتگو کند.

هفته پیش، دیوان عالی ایالت پنسیلوانیای آمریکا اسامی ۳۰۰ کشیش کاتولیک که متهم هستند در ظرف چند دهه گذشته کودکان را مورد آزار و اذیت جنسی قرار داده اند، منتشر کرد.

این امر منجر به انتشار نامه ای توسط پاپ فرانسیس شد.

پاپ فرانسیس به خاطر زجری که قربانیان آزارهای جنسی کلیساهای کاتولیک چندین دهه متحمل آن شده‌اند، طلب بخشایش کرد. او گفت آزارها و پنهان کردن آنها باید ریشه کن شود.

آزارهای جنسی در کلیساهای کاتولیک در سراسر جهان گزارش شده است.

در سالهای گذشته واتیکان اغلب محافظه کارانه به این گزارش‌ها واکنش نشان می‌داد، اما پاپ فرانسیس از بعد از سفر به آمریکای جنوبی، آشکارا در این مورد موضع گیری کرده است.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG