لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۳ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۲۰:۴۴

آغاز رسمی رهبری پاپ فرانسیس با نخستین عشای ربانی


پاپ فرانسیس در میدان سن پیتر شهر واتیکان، سه شنبه ۱۹ مارس ۲۰۱۳
پاپ فرانسیس در میدان سن پیتر شهر واتیکان، سه شنبه ۱۹ مارس ۲۰۱۳
امروز سه شنبه، پاپ فرانسیس، رهبر جدید کاتولیک های جهان، مسئولیت این رهبری را رسماً به عهده گرفت و کار خود را آغاز کرد.

بسیاری که او را می شناسند، می گویند پاپ فرانسیس مرد عمل است و بیش از سخن گفتن، اقدام می کند. امروز اما، تنها به نیایش اختصاص یافت. شش روز پس از انتخاب شدن به مقام رهبری روحانی کاتولیک های جهان، بامداد سه شنبه، پاپ فرانسیس مراسم عشای ربانی را با حضور بیش از ۱۰۰ هزار تن، از جمله چند تن از رهبران و مقام های سیاسی کشورهای مختلف جهان، در فضای باز در میدان سن پیترِ واتیکان برگزار کرد. میلیون ها کاتولیک از طریق گیرنده های تلویزیون، رادیو و اینترنت، این مراسم را دنبال کردند و همراه رهبر دینی و هم کیشان خود دست به نیایش برداشتند.


پاپ فرانسیسِ ۷۶ ساله که نخستین رهبر روحانی کاتولیک هاست که از آمریکای لاتین برگزیده شده، آرژانتینی است. آنها که او را می شناسند، می گویند مردی متواضع است و همواره ساده زیسته است.

پاپ فرانسیس به دنبال برگزاری مراسم امروز و دریافت انگشتر مخصوص پاپ، از آنان که مسئولیت ها و سمت های اقتصاد، سیاسی، یا اجتماعی دارند، خواست که از طبیعت و تمامی مردم حمایت کنند، به ویژه از تنگدست ترینِ مردم. پاپ فرانسیس افزود که هدف رهبری و قدرت، خدمت است و همه آنها که صاحب قدرتند، از جمله خود پاپ، باید فروتن، وفادار، و عینیت گرا باشد.
XS
SM
MD
LG