لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۷ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۲۲:۴۱

پاپ:«همجنسگرایان نباید به حاشیه رانده شوند»


پاپ فرانسیس در نشست خبری در پی سفرش به برزیل
پاپ فرانسیس در نشست خبری در پی سفرش به برزیل

پاپ:«اگر کسی همجنسگراست و با نیت خیر در پی خداوند است، من که باشم که در مورد او قضاوت کنم؟»

پاپ فرانسیس، رهبر کاتولیک های جهان، می گوید همجنسگرایان باید در اجتماع پذیرفته شوند، نه آنکه به حاشیه رانده شوند.

وی در این حال تاکید کرد که تعلیمات کاتولیسم بر گناه آلود بودن همجنسگرایی مبتنی است و روحانیون مسیحی بر سر اعتقاد به این تعلیمات باقی اند.

پاپ فرانسیس که به برزیل سفر کرده بود، پیش از بازگشتش به واتیکان در پاسخ به پرسش خبرنگاری پیرامون همجنس گرایی و موضعش در این خصوص، گفت: «اگر کسی همجنسگراست و با نیت خیر در پی خداوند است، من که باشم که در مورد او قضاوت کنم؟»

نشست خبری پاپ فرانسیس نزدیک به یک ساعت و نیم طول کشید. طی این نشست، از پاپ پیرامون امکان تجدید نظر در رسیدن زنان به مقام کشیشی در کاتولیسم سوال شد. وی پاسخ داد که در این خصوص انعطافی در کار نیست و زنان اجازه ندارند کشیش شوند.

پاپ در بخشی دیگر از سخنان خود از آنچه لابی های گوناگون خواند، انتقاد کرد و گفت انواع گوناگون این لابی ها در جوامع وجود دارد و این، مشکل آفرین است. پاپ لابی فراماسون ها، لابی های سیاسی، و لابی افراد حریص و طمعکار را در میان لابی های مخرب جوامع خواند.

نزدیک سه میلیون نفر برای دیدار پاپ و شرکت در مراسم گرامیداشت روز جهانی جوانان که کلیسای کاتولیک سالانه برپای می کند، روز یکشنبه در برزیل لب اقیانوس، در یکی از محبوبترین و زیباترین سواحل جهان گرد آمدند.

پاپ فرانسیس که مورد استقبال گسترده مردم برزیل قرار گرفت، روز یکشنبه ۲۷ ژوییه مراسم عشای ربانی را برگزار کرد که انجیل خوانی، اجرای کنسرت، آواز و رقص بخش هایی از آن بود که جوی جشنواره گونه ایجاد کرده بود.

در این مراسم روسای جمهوری آرژانتین، بولیوی و برزیل نیز شرکت داشتند.

رهبر روحانی کاتولیک های جهان اعلام کرد که مراسم آینده گرامی داشت روز جهانی جوان کلیسای کاتولیک در لهستان برگزار خواهد شد.
XS
SM
MD
LG