لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۳:۳۹

پاپ یک کاردینال انگلیسی را متبرک کرد


پاپ یک کاردینال انگلیسی را متبرک کرد
پاپ یک کاردینال انگلیسی را متبرک کرد

پاپ بندیکت شانزدهم روز یکشنبه مراسم عشاء ربانی را در هوای آزاد در شهر بیرمنگهام بریتانیا برگزار کرد. در این مراسم که دهها هزار نفر در آن شرکت داشتند پاپ یک کشیش را که در قرن نوزدهم به مسیحیت گرویده بود متبرک کرد که مرحله ای قبل از قدیس شدن به شمار میرود.

بیش از ۵۰ هزار نفر در زیر بارانی سرد در یک پارک گرد آمدند تا شاهد مراسم تبرک کاردینال جان هنری نیومن باشند که یکی از سرشناس ترین روحانیون قرن نوزدهم بود که از کلیسای انگلیکان به کلیسای کاتولیک رو کرده بود.

پاپ بندیکت شانزدهم که زاده آلمان است با استفاده از موقعیت و فرصت، هفتادمین سالگرد نبرد بریتانیا را در جنگ جهانی دوم برگزار کرد و جشن گرفت. در سال ۱۹۴۰ نیروی هوایی سلطنتی بریتانیا علیه نیروی هوایی نازیها وارد نبرد شد.

ناتوانی آلمانیها برای منهدم کردن دفاع هوایی بریتانیا اولین شکست عمده نازیها در جنگ به شمار میرود.

پاپ همچنین در روز یکشنبه با افرادی که دروس مربوط به کشیش شدن را مطالعه میکنند ملاقات کرد . وی روز یکشنبه به سفر ۴ روزه خود به بریتانیا پایان داد.

جان هنری نیومن در تاریخ مذهبی انگلستان شخصیتی مهم در قرن نوزدهم به شمار میرود. وی در ابتدا یکی از کشیشان کلیسای انگلستان بود ولی بعداً به کلیسای کاتولیک پیوست و تا مقام کاردینالی ارتقاء مقام یافت.

پاپ بندیک شانزدهم در سفر چهار روزه خود به بریتانیا با رهبران آن کشور و از جمله دیوید کامرون ، نخست وزیر و نیک کلگ، معاون او دیدار و گفت و گو کرد. بهنگام این دیدار هزاران نفر به نشانه اعتراض به این سفر تاریخی پاپ در مرکز لندن دست به راهپیمایی زدند.

XS
SM
MD
LG