لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۸ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۵۵

روایتی از پاپ فرانسیس، زمانی که نزد یک روانشناس یهودی می رفت


پاپ فرانسیس با حامیانش سلفی می گیرد.
پاپ فرانسیس با حامیانش سلفی می گیرد.

پاپ فرانسیس رهبر کاتولیک های جهان می گوید وقتی ۴۲ ساله بود با یک روانشناس زن یهودی، برای «روشن کردن برخی مسائل» جلسات گفتگو و روانکاوی داشته است.

پاپ مشخص نکرد که چه مساله ای را می خواسته در آن زمان روشن کند. این افشاگری در یک رشته گفتگوهای پاپ فرانسیس با «دومینیک والتون » جامعه شناس فرانسوی برای نوشتن کتابی انجام شده ، که قرار است به زودی منتشر شود.

روزنامه ایتالیائی «لاستامپا» روز جمعه با نقل قول هائی از مصاحبه ها نوشت که پدر فرانسیس به خانه خانم روانکاو می رفت. از فرانسیس نقل قول شده که آن خانم بعد ها در آستانه مرگ به فرانسیس زنگ زد؛ نه برای دریافت دعای پیش از مرگ، بلکه برای یک گفتگوی معنوی و روحانی.

فرانسیس گفت :«او انسان خوبی بود. در ظرف شش ماه به من خیلی کمک کرد.»

فرانسیس در آن زمان در زادگاهش آرژانتین که زیرحکومت دیکتاتوری نظامی بود، زندگی می کرد. او از نفوذ مثبت زنان بر زندگی خود بسیار سخن می گوید. وی گفت « آنهائی که من می شناختم، در زمان هایی که به مشورت با آنان نیاز داشتم، به من بسیار کمک کردند.»

پاپ هشتاد ساله همچنین در این گفتگو از وضع روحی کنونی خود حرف زد. او گفت: من احساس آزادی کامل می کنم. بله، البته در اینجا، در واتیکان در قفسم ، اما نه از نظر روحانی. از هیچ چیز نمی ترسم.

البته پاپ می گوید از یک چیز می ترسید: «فقط از کشیشان خشک مقدس و متعصب که از برقرار کردن ارتباط با دیگران در هراسند، خوشم نمی آید. آین نوعی از بنیاد گرایی است. هروقت به آدم های خشک مقدس برمی خورم ، بخصوص اگر جوان باشند ،به خودم می گویم به خودم می گویم او بیمار است.»

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG