لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۴۵

مایک پمپئو در گفت‌وگو با مقامات اسرائیل، عراق، ترکیه و امارات بر مقابله با تحریکات ایران تاکید کرد


مایک پمپئو وزیر خارجه ایالات متحده با نخست وزیر اسرائیل، وزیر خارجه ترکیه، رئیس جمهوری عراق و وزیر خارجه امارات متحده عربی تلفنی گفت‌وگو کرده و بر مقابله با فعالیت‌های برهم زننده ایران تاکید کرد.

مورگان اورتگاس سخنگوی وزارت خارجه آمریکا روز شنبه ۱۴ دی اعلام کرد که مایک پمپئو در گفت‌وگو با بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل بر عزم دولت پرزیدنت ترامپ در حمایت از منافع، نیروها و امکانات آمریکا و شرکای این کشور تأکید کرد.

همچنین وزیر خارجه آمریکا با انتشار پیام‌هایی در توئیتر گفت: «با شاهزاده محمد بن زائد صحبت کردم: در خصوص تصمیم رئیس جمهوری‌آمریکا برای اقدام قاطع با هدف حفاظت از کارکنان آمریکا در خارج از کشور. امارات متحده عربی هم از تداوم تحریکات نظامی رژیم ایران نگران است. آمریکا همچنان به کاهش تنش متعهد است.»

آقای پمپئو در مورد گفت‌وگوی خود با رئیس جمهوری عراق گفت: «با آقای صالح، پیرامون تصمیم رئیس جمهوری آمریکا برای اقدام قاطع صحبت کردم؛ اقدامی که برای صیانت از کارکنان و منافع آمریکا در خارج از کشور انجام شد. بار دیگر تأکید کردم که آمریکا به کاهش تنش متعهد است.»

وزیر خارجه آمریکا همچنین با مولود چاوش اوغلو وزیر خارجه ترکیه صحبت کرده و بر اهمیت مقابله با فعالیت‌های برهم زننده ایران، تاکید کرد.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG