لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۰۳

مایک پمپئو: اصل بشردوستی حکم می‌‌کند که ایران تمامی افرادی که ناعادلانه زندانی شده‌اند را آزاد کند


مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا ضمن تاکید بر آزاد کردن افرادی که ناعادلانه در سوریه و ایران به زندان افتاده‌اند گفت گذشته از این که این افراد به طور غیرقانونی دستگیر شده‌اند، اصل بشردوستی حکم می‌کند که در این شرایط آزاد شوند.

وزیر خارجه آمریکا روز چهارشنبه ششم فروردین در یک کنفرانس خبری گفت: «نه تنها از سوریه، که از جمهوری اسلامی ایران هم خواسته‌ایم در این شرایط نه تنها شهروندان آمریکایی، بلکه تمامی کسانی که ناعادلانه به زندان افتاده‌اند را آزاد کند. این اقدامی بشردوستانه است و گذشته از این‌که این افراد غیرقانونی به زندان افتاده‌اند، در این شرایط اصل بشردوستی حکم می‌کند که از زندان آزاد شوند.»

مایک پمپئو در ابتدای کنفرانس خبری خود که در مورد جلسه ویدئو کنفرانس او با وزیران خارجه هفت کشور صنعتی جهان - جی هفت - بود، حمله امروز گروه داعش خراسان در مرکز نیایش سیک‌ها در کابل را محکوم کرد و گفت که مردم افغانستان شایسته آینده‌ای بدون حضور داعش خراسان هستند.

وزیر خارجه آمریکا افزود: «در مورد گسترش غیرقانونی [سلاح‌های کشتار جمعی] هم صحبت کردیم. در مورد ایران، از اعضای گروه برای پاسخگو نگه‌داشتن ایران در مورد فعالیت‌های خرابکارانه‌اش، از جمله تحریم کردن ماهان ایر و تحریم کردن گروه‌های مرتبط با حزب‌الله و ایران و افزودن آن‌ها به گروه‌های تروریستی تشکر کردیم.»

مایک پمپئو گفت: «کارزار فشار حداکثری ما برای وادار کردن ایران به رفتار عادی ادامه دارد و از متحدان گروه هفت خواستم به ما بپیوندند و همراه با آمریکا مطمئن شوند ایران هیچ‌گاه به سلاح هسته‌ای دست نخواهد یافت.»

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG