لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۳۳

مایک پمپئو: تلاش‌های یک پرزیدنت و یک پاپ، به آزادی دینی میلیون‌ها انسان منتهی شد


مایک پمپئو در جریان سخنرانی روز چهارشنبه در واتیکان
مایک پمپئو در جریان سخنرانی روز چهارشنبه در واتیکان

مایک پمپئو، وزیر خارجه ایالات متحده، در جریان سفر به ایتالیا به اهمیت آزادی‌های مذهبی در جهان اشاره کرد و قدرت مطلقه حکومت‌ها را موجب از بین رفتن کرامت انسان‌ها دانست.

وزیر خارجه آمریکا روز چهارشنبه ۱۰ مهر ماه و در جریان جلسه‌ای با عنوان «اتحاد جهانی برای آزادی ادیان» در واتیکان گفت: «چه چیز می‌تواند از صداهای متحد ما و درخواست برای آزادی در نیایش پروردگار، قدرتمندتر باشد؟»

وی گفت: «به میلیون‌ها باورمند فکر کنید که در سایه تلاش‌های مشترک یک پاپ [پاپ ژان پل دوم] و یک رئیس جمهوری [پرزیدنت ریگان] می‌توانند با کرامت و هدفمند زندگی کرده و بدون هراس نیایش کنند.»

مایک پمپئو در مورد این که چرا باید از آزادی ادیان حمایت کرد افزود که بیش از ۸۰ درصد از جمعیت بشر در جاهایی زندگی می‌کنند که آزادی ادیان یا در خطر است و یا مردم به طور کل از آن محروم شده اند. وزیر خارجه آمریکا به کشورهای چین، کوبا، ایران، برمه یا میانمار، و سوریه به عنوان مکان‌هایی که در آن آزادی ادیان سرکوب می‌شود، اشاره کرد.

وزیر خارجه ایالات متحده در جریان سفر اروپایی خود در ایتالیا به سر می‌برد و پس از آن راهی مونته‌نگرو، مقدونیه شمالی، و یونان می‌شود. مایک پمپئو در سفر به رُم با رئیس جمهوری و نخست وزیر ایتالیا دیدار کرد.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG