لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱۴ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۱:۲۵

وزیران خارجه و خزانه‌داری آمریکا: کارزار فشار حداکثری علیه ایران کارساز بوده و ادامه دارد


استیون منوشن، وزیر خزانه‌داری، و مایک پمپئو، وزیر خارجه، در کنفرانس خبری مشترک روز سه‌شنبه در کاخ سفید
استیون منوشن، وزیر خزانه‌داری، و مایک پمپئو، وزیر خارجه، در کنفرانس خبری مشترک روز سه‌شنبه در کاخ سفید

مایک پمپئو، وزیر خارجه، و استیون منوشن‌، وزیر خزانه‌داری ایالات متحده آمریکا، در جریان یک کنفرانس خبری گفتند که خروج یک عضو از دولت به معنای تغییر سیاست نیست و تاکید کردند که کارزار فشار حداکثری علیه ایران کارساز بوده و ادامه دارد.

آقایان پمپئو و منوشن روز سه‌شنبه ۱۹ شهریور با حضور در محل کنفرانس خبری کاخ سفید با قرائت بیانیه‌ای کوتاه،‌ به چند پرسش خبرنگاران نیز پاسخ دادند. موضوع اصلی این کنفرانس خبری، اعلام تغییر در دستور مقابله با تروریسم از سوی ریاست جمهوری آمریکا بود.

مایک پمپئو گفت که این فرمان جدید، مهم‌ترین دستور علیه تروریست‌ها است که از یازدهم سپتامبر ۱۸ سال پیش صادر شده است. او افزود که این فرمان اجازه می‌دهد کسانی که در تروریسم شرکت دارند به صورت کارساز هدف قرار گرفته و شرکت‌های خارجی که دانسته در آن مشارکت می‌کنند مجازات شوند.

استیون منوشن در پاسخ به پرسش یک خبرنگار مبنی بر این که آیا با خروج جان بولتون از کاخ سفید تغییری در سیاست آمریکا در قبال ایران روی خواهد داد، گفت که او، وزیر خارجه، و رئیس‌جمهوری آمریکا در مورد کارزار فشار حداکثری به طور کامل با یکدیگر موافق هستند و تحریم‌ها علیه ایران کارساز بوده است.

وزیر خزانه‌داری افزود پرزیدنت ترامپ گفته که حاضر است بدون پیش‌شرط با رئیس جمهوری ایران ملاقات کند؛ ولی کارزار فشار حداکثری ادامه خواهد داشت.

آقای پمپئو نیز گفت: «سیاست‌هایی که ما اجرا می‌کنیم، نظر پرزیدنت بوده و ما بهترین روشنگری ممکن را به او می‌دهیم. ولی فکر نمی‌کنم هیچ رهبر سیاسی در جهان بتواند این فرض را داشته باشد که چون یک نفر از بدنه دولت خارج شده، سیاست‌های خارجی پرزیدنت ترامپ هم عوض می‌شود.»‍

نسخه کامل این کنفرانس خبری را با ترجمه همزمان در یوتیوب صدای آمریکا دنبال کنید:

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG