لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۰۱

مایک پمپئو: حمله به سفارت آمریکا کار تروریست‌های مورد حمایت ایران بود؛ به اعمال فشار بر جمهوری اسلامی ادامه می‌دهیم


وزیر خارجه آمریکا - آرشیو
وزیر خارجه آمریکا - آرشیو

مایک پمپئو، وزیر خارجه ایالات متحده، در مورد وقایع مرتبط با سفارت آمریکا در عراق و نقش ایران گفت: «این، تروریسم با حمایت حکومت است. این تروریسم با حمایت ایران بود که اتفاق افتاد و منافع آمریکا را تهدید کرد. ما یک رویکرد کاملا متفاوت اختیار کرده‌ایم و دسترسی آنها به منابع را قطع کرده‌ایم، اجازه دسترسی را از آن‌ها گرفته‌ایم، و رهبری ایران را تحت فشار گذاشته ایم، و فکر می‌کنم شما می‌توانید این را ببینید.»

وزیر خارجه آمریکا شامگاه سه‌شنبه ۱۰ دی ماه در دو گفت‌وگو با شبکه‌های تلویزیونی فاکس و سی‌بی‌اس حاضر شد و گفت: «دولت پرزیدنت ترامپ دیدگاه متفاوتی در مورد ایران اختیار کرده و ما فشار واقعی روی جمهوری اسلامی ایران گذاشتیم و به آن ادامه می‌دهیم.»

آقای پمپئو افزود: «همان طور که پرزیدنت ترامپ گفت، ما کماکان ایران را بابت هر امر بدخواهانه‌ای که از آن‌ها ببینیم مسئول می‌دانیم و اطمینان پیدا می‌کنیم که منابع کافی برای این کار در اختیار خواهیم داشت.»

آقای پمپئو روز سه شنبه نیز در یک توئیت با انتشار تصاویری از مهاجمان به سفارت آمریکا در عراق، گفت که آن حمله توسط تروریست‌هایی مانند ابومهدی المهندس و قیس الخزعلی سازمان‌دهی شده و نیروهای نیابتی ایران از جمله هادی العامری و فالح الفیاض از آن حمایت و آن را تشویق کرده بودند. هادی العامری، رئیس سپاه بدر و متحد حکومت ایران، است.

پرزیدنت ترامپ هم پیشتر خطاب به رژیم ایران گفت که بابت کشته ها یا خسارات وارده به هر یک از ساختمان های ما به پاسخگویی واداشته خواهد شد و بهای سنگینی خواهد پرداخت.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG