لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۱۲ مهر ۱۴۰۲ ایران ۱۴:۵۸

پمپئو افزایش یهودی ستیزی را محکوم کرد و حزب کارگر بریتانیا را مورد انتقاد قرار داد


بخش انگلیسی صدای آمریکا - مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا، افزایش یهودی ستیزی را به عنوان یک «سرطان در حال گسترش» در خاورمیانه، اروپا و ایالات متحده محکوم کرد و گفت دولت ترامپ قویا با آن مقابله می کند.

وزیر خارجه ایالات متحده در یک سخنرانی مهم در گروه لابیگری روابط آمریکا و اسرائیل در واشنگتن حزب کارگر بریتانیا را به تحمل یهودی ستیزی متهم کرد و آن را مایه «ننگ ملی» توصیف کرد.

پمپئو گفت حملات علیه یهودیان در فرانسه و آلمان افزایش یافته است و جرائم مبتنی بر نفرت از یهودیان در ایالات متحده در سال ۲۰۱۷ حدود یک سوم افزایش پیدا کرده بود. وزیر خارجه آمریکا حملات متعدد به جامعه یهودیان ارتدوکس در «کراون هایتز» در بروکلین را مورد انتقاد شدید قرار داد.

پمپئو در کنفرانس «کمیته روابط عمومی آمریکا و اسرائیل» موسوم به «آیپک» گفت صهیونیسم ستیزی - مخالفت با موجودیت اسرائیل به عنوان وطن مردم یهودی - شکلی از یهودی ستیزی بود که روندی فزاینده داشت.

وزیر خارجه آمریکا تاکید کرد: «دولت ترامپ با صراحت با آن مخالفت می کند و ما به طور خستگی ناپذیر با آن خواهیم جنگید. صهیونیسم ستیزی یهودی ستیزی است.»

در فرانسه که میزبان بزرگترین جامعه یهودیان در اروپا است، حملات یهودی ستیزانه در سال ۲۰۱۸ با ۷۴ درصد افزایش به ۵۰۰ مورد رسیده است.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG