لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۲ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۲۱:۴۷

مایک پمپئو: فشارهای ما بر رژیم ایران ادامه خواهد داشت


مایک پمپئو، وزیر خارجه ایالات متحده، گفت که آمریکا به فشارهای واقعی بر رژیم ایران ادامه می‌دهد تا منابع برای انجام فعالیت‌هایی مانند پرتاب موشک‌ ماهواره‌بر را از آن‌ها دریغ کند.

وزیر خارجه آمریکا روز جمعه پنجم اردیبهشت در گفت‌وگو با شبکه سی‌بی‌ان گفت: «رژیم ایران به جهان گفت که برنامه نظامی که شامل موشک و ماهواره باشد، ندارد؛ ولی دیروز این سپاه پاسداران ... بود که اعلام کرد یک ماهواره را در مدار زمین قرار داده است.»

مایک پمپئو افزود: «کاری که ما می‌خواهیم بکنیم این است که کشورهای جهان را گرد هم آوریم. فرانسوی‌ها هم امروز بیانیه دادند. آنها نیز می‌دانند اقدام ایران چه قدر خطرناک و بی‌ثبات‌کننده است. من اطمینان دارم که حالا کشورهای بیشتری هستند که آن چه را که پرزیدنت ترامپ از آغاز روی کار آمدنش به آن پی برد - یعنی این که توافق هسته‌ای ایران توافقی بد و جنون‌آمیز است، همه ما باید از آن فاصله بگیریم، جهان باید خود را از ایران دور کند، و کشورهای جهان باید گرد هم بیایند و رژیم ایران را متقاعد کنند که فعالیت‌هایش را، که سالیان سال موجب شده است آن‌ها بزرگترین حامی ترور در جهان باشند، متوقف کند - را درک می‌کنند.»

وزیر خارجه ایالات متحده همچنین گفت: «ما رژیم ایران را تحت فشارهای واقعی قرار داده‌ایم و به این کار ادامه خواهیم داد. ما باید منابع لازم برای انجام فعالیت‌هایی مانند اقدام دیروز [پرتاب موشک‌ ماهواره‌بر] را از آن‌ها دریغ کنیم.»

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG