لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۶:۳۹

افسران پليس زن در هند دوره کماندويی می گذرانند


افسران پليس زن در هند دوره کماندويی می گذرانند
افسران پليس زن در هند دوره کماندويی می گذرانند

مسئولان می گويند شمار زنان در نيروهای پليس هند در سال جاری ۳٠ درصد افزايش پيدا کرده است و اکنون آموزش های پيشرفته حضور آن ها را جدی تر می کند.

نفرات پليس زن در شهر بُپال در مرکز هند در اقدامی برای اطمينان از آمادگی بدنی و مهارت هايشان در دفاع شخصی، آموزش عمليات کماندويی ديدند. مقامات پليس در بپال ترتيبی دادند که افسران پليس زن تحت آموزش مربيانشان نمايشی چشمگير از مهارت های خود ارائه دهند. در اين مراسم «اوما شانکر گوپتا» وزير کشور استان ماديا پرادش، نيز حضور داشت.

وزير کشور استان ماديا پرادش می گويد: همکاری زنان با نيروهای پليس افزايش يافته است و ما تنها در سال جاری شاهد افزايش ۳٠ درصدی شمار زنانی هستيم که به پليس پيوسته اند. شخصا از اين روند خوشحالم و فکر می کنم آموزش عمليات کماندويی به افسران زن موجب تشويق آنها می شود و بُعد قدرت جسمی آنها را نشان می دهد.

زنان پليس نيز می گويند تکنيک های مهمی را از دفاع شخصی در اين دوره، ياد گرفته اند.

يک افسر پليس زن می گويد: اين تمرين ها برای ما بسيار مفيد بوده اند. در ١٢ روز گذشته چند تکنيک مهم دفاع شخصی ياد گرفتيم که در آينده خيلی برای ما مفيد خواهند بود. اعتماد به نفس ما بيشتر شده و از لحاظ روحی و جسمی وضعيت بهتری داريم. همه زنانی که اينجا می بينيد آمادگی بدنی خوبی دارند، چون هرروز ورزش می کنند، اما اين تمرين ها روش منظم تمرين کردن را به ما ياد داد.

اين افسر پليس هند همچنين گفت دوره کماندويی به تمام زنان حسی از قدرت و توانايی مقابله با موارد خاص داده است.

XS
SM
MD
LG