لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۱ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۹:۵۳

تصاویر تاثیرگذار از همبستگی‌ پلیس با مردم در جریان اعتراضات اخیر آمریکا


رئیس پلیس سانتا کروز در کالیفرنیا با معترضان همراهی کرد.
رئیس پلیس سانتا کروز در کالیفرنیا با معترضان همراهی کرد.

همراهی نیروهای پلیس با معترضان به مرگ جرج فلوید در شهرهای مختلف آمریکا و انتشار تصاویر تأثیرگذاری از این همبستگی، بازتاب زیادی در شبکه های اجتماعی داشته است.

در روزهای اخیر کاربران و رسانه های خبری، عکس‌ها و فیلم‌های متنوعی را در این زمینه به اشتراک گذاشته و نمونه‌هایی از روابط حسنه و احترام متقابل میان شهروندان و نیروهای پلیس در این تظاهرات اعتراضی مسالمت آمیز را نشان داده‌‌اند.

در این ویدئو نیروهای پلیس ‌‌که مسئول برقراری نظم و امنیت در یکی از شهرهای مریلند هستند، با زانو‌ زدن مقابل تظاهرکنندگان، همبستگی خود را با آنها نشان می‌دهند. تعدادی از معترضان نیز ضمن قدردانی از پلیس، با آنها دست می‌دهند.

در این ویدئو، نیروهای پلیس در نیویورک، در آغاز تظاهرات و در خیابان اصلی زانو می زنند و از این طریق حمایت خود را با درخواست‌های معترضان اعلام می کنند.

این لینک، تصاویری از نیروهای پلیس در مناطق مختلف را نشان می دهد که مأموران، تظاهرکنندگان را در آغوش گرفتند، با آنها دست می دهند، و در کنارشان هستند.

در این ویدئو، نیروهای پلیس شهر آتلانتا در کنار مردم و در خیابان زانو‌ زدند و برای آرامش روح جرج فلوید، لحظاتی ساکت می شوند و نیایش می کنند.

در این لینک نیز تصاویری از تظاهرات شهر میامی دیده می‌شود که معترضان و‌ نیروهای پلیس یکدیگر را در آغوش می‌گیرند، کنار هم زانو می‌زنند، و به نژادپرستی اعتراض می کنند.

در برخی از شهرهای دیگر آمریکا نیز نمونه های دیگری از همراهی نیروهای پلیس با معترضان و‌ شرکت در برنامه‌های اعتراضی مسالمت آمیز گزارش شده است.

این اعتراضات به خاطر مرگ جرج فلوید برپا شده است. جرج فلوید مرد ۴۶ ساله آمریکایی‌ آفریقایی‌تباری بود که روز دوشنبه ۵ خرداد توسط مامور پلیس سفیدپوست شهر مینیاپلیس در ایالت مینه‌سوتا به ظن کلاهبرداری بازداشت شد.

پلیسی که او را بازداشت کرد، برای چند دقیقه پایش را روی گردن جرج فلوید گذاشت و در نهایت فلوید در بازداشت درگذشت. پلیس بعدا گفت، فلوید هنگام دستگیری مقاومت می‌کرد. با این حال این پلیس و سه مامور دیگر اخراج شدند و شهردار مینیاپولیس علیه این پلیس اعلام جرم کرد.

پرزیدنت ترامپ پیشتر خواستار تحقیق اف‌بی‌آی و دادستان کل آمریکا در این مورد شده بود.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG