لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱۴ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۲۲:۰۰

رئیس پلیس مالزی: شاید علت گمشدن هواپیما معلوم نشود


رئیس پلیس مالزی هشدار داد مقامات شاید هیچ وقت نتوانند دقیقا علت گمشدن هواپیمای مالزی به شماره پرواز ۳۷۰ را پیدا کنند.

ژنرال خالد ابوبکر پس از گذشت ۲۵ روز از ناپدید شدن بویینگ ۷۷۷ که با ۲۳۹ سرنشین از کولالامپور عازم پکن بود، این اظهارات را روز چهارشنبه مطرح کرد.

جستجوهای بین المللی برای یافتن قطعه ای از هواپیما در اقیانوس هند و همچنین تحقیقات جنایی پلیس مالزی تاکنون بی نتیجه بوده است.

نخست وزیر مالزی پیشتر گفته بود مجموعه اطلاعات نشان می دهد که این هواپیما در اقیانوس هند سقوط کرده است، اما چین خواستار آن شد که اطلاعاتی که مالزی از آن سخن گفته، تحویل پکن داده شود.

رئیس پلیس مالزی گفت بازرسان هنوز به زمان بیشتری برای پیدا کردن نشانه ای از هواپیما نیاز دارند و گفت تحقیقات ممکن است مدت ها طول بکشد.

او گفت پلیس همچنان در مورد احتمال هواپیما ربایی، خرابکاری، مشکلات شخصی و روانی کسانی که در هواپیما بودند تحقیق می کند.

او گفت بازپرسان ۱۷۰ مورد مصاحبه کرده اند و لازم است ظهارات بیشتری جمع آوری شود.

مقامات مالزی می گویند به عقیده آنها فردی عمدا مسیر هواپیما را پیش از سقوط آن در آب های دور افتاده اقیانوس هند منحرف کرد.

جستجوهای دریایی روز چهارشنبه نیز برای پیدا کردن قطعه ای از هواپیما ادامه یافت. مقامات استرالیایی گفتند شرایط جوی برخلاف روزهای گذشته که باعث توقف عملیات جستجو شد، مطلوب بود.

با ورود یک زیردریایی اتمی نیروی دریایی بریتانیا، جستجوها در زیر دریا نیز انجام می شود. این اولین زیردیایی است که به این ماموریت اضافه می شود.

از سوی دیگر، فرصت برای دریافت سیگنال های جعبه سیاه هواپیما که حاوی جزئیات آنچه در کابین خلبان گذشته رو به پایان است. باتری جعبه سیاه معمولا ۳۰ روز عمر دارد.
XS
SM
MD
LG