لینکهای قابل دسترسی

جمعه ۲۴ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۲۸

توفان عجیب در لهستان؛ جمع آوری درختان افتاده تا ۲۰۱۹ طول می کشد


درخت های شکسته در نزدیکی روستای موینکی Młynki، لهستان ۱۳ اوت ۲۰۱۷
درخت های شکسته در نزدیکی روستای موینکی Młynki، لهستان ۱۳ اوت ۲۰۱۷

مقامات جنگل داری لهستان، روز چهارشنبه اعلام کردند که پاکسازی درختانی که چند روز پیش در اثر طوفان شدید در شمال غربی و مرکز کشور شکسته و بر زمین افتادند، تا سال ۲۰۱۹ طول خواهد کشید.

به گفته یکی از مقامات جنگل داری ایالتی، این صدمه که در مساحتی به وسعت ۴۵هزار هکتار وارد شده، یکی از بدترین صدماتی است که از سال ۱۹۲۴ تا کنون در دفتر آژانس ملی جنگل بانی ثبت شده است.

افتادن درختان جنگل همینطور خانه و زیستگاه حیوانات را خراب کرده و خیلی از آنها را کشته است.

کانرد توماشوسکی، رئیس جنگل داری ایالتی به خبرگزاری آسوشیتد پرس گفت: «ما بدون شک با یکی از بزرگترین مصائب در تاریخ جنگل داری لهستان روبرو هستیم؛ فکر کنم در تاریخ جنگل داری اروپا.» او افزود که قرار است درختان افتاده را با نهال های تازه جایگزین کنند.

آنا مالینووسکا، سخنگوی مقامات جنگل داری گفت: «صد سال طول می کشد تا نهال های تازه رشد کنند و به اندازه درختان پیش از طوفان برسند.»

اخبار هواشناسی روز چهارشنبه از آمدن طوفان های بیشتری هشدار داد.

سربازان ارتش و آتش نشانان برای تمیز کردن درختان افتاده و به کمک مردمی که خانه هایشان صدمه دیده بود، آمدند.

ولی دولت مورد انتقاد قرار گرفته است که سریع عمل نکرده و چند روز طول کشیده است تا امدادگران ارتش را به منطقه بفرستد؛ و به خاطر از کشته شدن ۶ نفر در روزهای جمعه و شنبه مورد نکوهش قرار گرفته است.

وزرات دفاع، در دفاع از خود گفت که آنها بلافاصله بعد از این که از طرف مقامات محلی، در روز دوشنبه، خواستار کمک شدند، سریع دست به عمل شده و کمک به منطقه فرستادند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG