لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۰ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۵:۴۱

«اندرو گارفیلد» بازیگر آمریکایی: همجنسگرا هستم


اندرو گارفیلد در مزاسم اسکار
اندرو گارفیلد در مزاسم اسکار

سخنان «اندرو گارفیلد» بازیگرجوان آمریکایی درباره همجنسگرایی بازتاب گسترده ای در رسانه ها و نشریات هنری داشت و با اعتراض گروهی از دگرباشان جنسی مواجه شد.

او این روزها در نمایش «فرشته ها در آمریکا» بازی می کند، اثر مشهوری از «تونی کوشنر» که به چالش های همجنسگرایان آمریکا در مواجه با بیماری ایدز در دهه هشتاد میلادی می پردازد.

این نمایش که در دهه ۹۰ میلادی نوشته شده، جوایز بسیاری از جمله پولیترز دریافت کرد و بعدها یک سریال کوتاه تلویزیونی از آن ساخته شد که شبکه «اچ بی او» آن را پخش کرد.

اندرو گارفیلد در جریان یک کنفرانس خبری درباره این نمایش، ویژگی های نقش و تمایلات جنسی خود توضیحاتی داد که به عقیده بسیاری عجیب و نامتعارف بود.

او گفت بازی در نقش یک همجنسگرا برای او که فردی است با تمایلات جنسی عادی، چالش حرفه ای بزرگی است، با این حال تلاش می کند برداشت کاملی از چنین مردی ارائه کند.

این بازیگر بریتانیایی تبار برای شناخت بیشتر این کاراکتر و درک بهتر احساسات و عواطفش، بیشتر وقت خود را با دوستان همجنسگرا سپری می کند و فیلم ها و سریال های مختلفی را در این چهارچوب تماشا می کند.

او در ادامه این کنفرانس گفت، در حال حاضر خود را فردی همجنسگرا می داند، بدون اینکه با مرد دیگری رابطه جنسی داشته باشد.

اندرو گارفیلد با با تأکید بر اینکه همجنسگرا نیست گفت، مشکلی با این جریان ندارد و شاید در آینده همجنسگرا شود و از رابطه با یک مرد هم لذت ببرد.

هر چند که بسیاری از منتقدین هنری سخنان این ستاره آمریکایی را صادقانه و صمیمی توصیف کردند ولی گروهی از دگرباشان جنسی را سخت آزرده است.

در ساعات گذشته تعدادی از سازمان های مدافع حقوق دگرباشان از اندرو گارفیلد انتقاد کردند، به باور آنها توصیف این بازیگر جوان از هویت و تمایلات جنسی دگرباشان زشت و توهین آمیز است.

تعدادی از چهره های مشهور همجنسگرا نیز با اعتراض به این هنرمند مستعد، از او خواستند تا در افکار و اندیشه های خود تجدید نظر کرده و با شناخت بهتری درباره خصوصیات انسانی و احساسات دگرباشان سخن بگوید و در انتخاب کلمات و جملاتش دقت بیشتری داشته باشد.

اندرو گارفیلد که با فیلم مرد عنکبوتی به شهرت رسید، سال گذشته با بازی در فیلم «هکسا ریج» به کارگردانی مل گیبسون نامزد دریافت جایزه اسکار بود و از ستاره های نسل جوان هالیوود محسوب می شود.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG