لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۱ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۹:۲۸

آمریکا به ایران پسته صادر می کند


در حالیکه تا چند سال پیش ایران با دارا بودن مرغوب ترین انواع پسته، یکی از مهمترین صادر کنندگان این محصول در جهان به شمار می رفت عضو هیات رییسه اتاق بازرگانی ایران روز یکشنبه گفت که «آمریکا درحال جذب بازار‌های پسته ایران در جهان بوده و حتی در حال صادرات پسته خود به ایران است».

علا میرمحمدصادقی، تورم شدید سال های اخیر را موجب بالا رفتن نرخ تمام شده محصولاتی مانند خشکبار دانست که به صادرات آنها لطمه وارد کرده است. به گفته او ایران ‌رفته رفته در حال از دست دادن بازار برخی از کالاهای خود در بازارهای جهانی است.

طی سالهای گذشته و به دنبال شدت گرفتن تحریم های جهانی علیه ایران، کشور دچار تورم شدیدی شد و قیمت کالا به سرعت افزایش پیدا کرد؛ عاملی که این عضو اتاق بازرگانی ایران، آن را دلیل کاهش صادرات محصولات ایرانی می داند.

در عین حال برخی از تولید کنندگان و مسئولان دولتی نبود بسته بندی باکیفیت را از دلایل کاهش صادرات محصولات کشاورزی ایران می دانند. به تازگی وبسایت خبرآنلاین گزارشی را منتشر کرد که در آن خبر از فروش ارزان و فله ای محصولات کشاورزی ایران به کشورهای دیگر داشت. به نوشته خبر آنلاین این کشورها محصولات ایرانی را بسته بندی و به نام کشور خود به فروش می رسانند، محصولانی نظیر زعفران، خرما و عسل.

به نوشته این وبسایت خبری،به دلیل نبود صنایع بسته بندی مناسب و کافی، زعفران ایران به نام اسپانیا، و عسل ایران به نام ترکیه به فروش می رسد.
XS
SM
MD
LG