لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۱:۱۷

کیت ریچاردز در نقش پدرعیاش جانی دپ در فیلم تازه «دزدهای دریای کارائیب»


کیت ریچاردز در نقش پدرعیاش جانی دپ در فیلم تازه «دزدهای دریای کارائیب»
کیت ریچاردز در نقش پدرعیاش جانی دپ در فیلم تازه «دزدهای دریای کارائیب»

هرچند حضور کیت ریچاردز گیتاریست سرشناس و یکی از اعضای گروه معروف «رولینگ استونز» پس از سال ها زندگی در سایه ها و زیاده روی در سکس، مواد مخدر و راک اندرول در وسط خیابان اصلی «دیسنی لند» و حال و هوای خانوادگی آن مناسب به نظر نمی آید اما این شخصیت جنجالی موسیقی راک با شرکت در مراسم گشایش فیلم تازه «دزدهای دریای کارائیب: روی امواج غریب» همه را شگفت زده کرد و در حالی که چشمک می زد به خبرنگاران گفت: «در خواب هم نمی دیدم که یک روز برای کمپانی دیسنی کار کنم. خودمم هنوز در شوک هستم..اما هی..باید بگم تا اینجاش که خیلی خوش گذشته!»

کیت ریچاردز نخستین بار در سال ٢٠٠٧ در نقش کوتاهی در یکی دیگر از فیلم های دنباله دار«دزدان دریائی کارائیب» به نام «آخر دنیا» ظاهر شد. وی در آن فیلم نقش «کاپیتان ویلیام تیگ» پدر ارقه پسری رذل به نام کاپیتان جک اسپارو (با بازی جانی دپ) را ایفا می کرد. کیت ریچاردز دوستی خود با جانی دپ را دوستی «برادران خونی» خوانده است و در فیلم مشخص است که این دو هنگام بازی در نقش این پدر و پسر دزد دریایی اوقات خوشی را گذرانده اند. ریچاردز در حالی که لبخند شیطنت باری برلب دارد می گوید: «اگر قرار باشد جانی یک کاری را شروع کند من هم بلافاصله، انگار که مویم را آتیش زده باشند اونجا حاضر می شم!»

شنبه گذشته، دیسنی لند برای انجام مراسم گشایش فیلم تازه «دزدان دریایی کارائیب: روی امواج غریب» قرق شده بود. این چهارمین فیلم از سری فیلم های محبوب دزدان دریایی کارائیب است که این بار بدون حضور اورلاندو بلوم، کرا نایتلی، بیل نیگی و جاناتان پرایس به مسیرموفقیت آمیز خود ادامه می دهد.

در این مراسم شش ساعته ، کیت ریچاردز روی فرش قرمز و هم چنین در قسمت های دیگر برنامه به شدت مورد توجه جمعیت بود وهمواره زیر نورافکن قرار داشت.

بیش از ٧٠٠ نفر از هواداران پروپا قرص سری فیلم های «دزدان دریایی کارائیب» نفری ١٠٠٠ دلار برای تماشای نخستین اکران سه بعدی این فیلم تازه پرداخت کردند و در محوطه دیسنی لند در یک سینمای شش طبقه در هوای آزاد ضمن خوردن شام به تماشای آن نشستند. پیش از نمایش فیلم گروهی از بازیگران مخصوص دیسنی لند با لباس های دزدان دریائی کارائیب یک برنامه زنده برای حضار اجرا کردند که در آن ملوانان یک چشم با لباس های راه راه و سربندهای رنگارنگ با آهنگ «بیلی جین» مایکل جکسون به رقص پرداختند.

کیت ریچاردز هم در طول برنامه با روی خوش و لبخندی به شیوه «دزدان دریایی» همه مراحل مختلف را تحمل کرد! جانی دپ هم البته با ژست هایی شبیه به «کاپیتان اسپارو» شرکت کنندگان را سرگرم ساخت. ژست هایی که در سال ٢٠٠٣ و در اولین قسمت از سری فیلم های دزدان دریایی کارائیب به نام «نفرین مروارید سیاه» او را به چنان محبوبیتی رساند که تماشاگران شخصیت های اصلی فیلم «اورلاندو بلوم» و «کرا نایتلی» را به کلی فراموش کردند!

کیت ریچاردز در این فیلم تنها دو دقیقه بر روی پرده سینما ظاهر می شود اما در همین مدت زمان کوتاه یک نفر را می کشد، پسرجلب خود، «اسپارو» را نصیحت می کند و جمله ای می گوید که یکی از خنده آورترین دیالوگ های فیلم محسوب می شود. کیت ریچاردز می گوید: «بازی من اینه..من میام یک چیزی به جانی می گویم و بعد میرم پی کارم.. همین!»

ریچاردز در اطاق سبزی که مخصوص «افراد مهم و سرشناس» است در داخل محوطه «دیسنی لند» می گوید این نوع برنامه ها با کنسرت های رولینگ استونز تفاوت های زیادی دارد: «شما از همین حالا صدای جیغ هواداران فیلم رو می شنوید که تمام روز توی خیابان های اصلی و فرعی منتظر ایستاده اند تا هنرپیشه ها را از نزدیک تماشا کنند. کار فیلم خیلی با کنسرت های ما فرق دارد به خصوص این فیلم که با دوربین های خیلی بزرگ به صورت سه بعدی فیلمبرداری شده. برای من خیلی جالبه ببینم این کارها چطوری انجام میشه. یعنی دوست دارم از مسائل تکنیکی مطلع بشم. خوب من اصولا کار زیادی هم انجام نمیدم. صبح زود میرم سر فیلمبرداری. توی اطاق گریم می نشینم. بعضی وقت ها کنار یک نفر دیگه که دارند پوست سوسمار به سر و صورتش می چسبانند! بعد از گریم هم یک مدت زیادی معطل می شیم چون این جور گریم ها خیلی طول میکشه. اینا همه برای دو دقیقه فیلمه اما واقعا حال و هوای جالبی داره.»

راب مارشال، کارگردان نامزد جایزه اسکار فیلم تازه «دزدان دریایی کارائیب» می گوید از چند روز پیش از آنکه قرار بود کیت ریچاردز سرفیلمبرداری حاضر شود بچه ها همه هیجان زده بودند: «کیت یک آدم واقعا استثنائیه. او به سادگی خودشه و برای من افتخاری بود که بتونم باهاش کارکنم.»

مارشال که جانشین «گور وربینسکی» کارگردان سه فیلم قبلی «دزدان دریائی کارائیب» شده است و همان تنها خط دیالوگ کیت ریچاردز را هم شخصا برای اونوشته است می گوید: «چون بیشتر صحنه های داخلی فیلم در لندن فیلمبرداری می شد، همکاران انگلیسی با آمدن کیت ریچارد به محل فیلمبرداری به شدت احساساتی شده بودند. من هم که مطمئن نبودم عکس العمل او نسبت به جمله ای که برایش در نظر گرفته ایم چیست با کمی تردید با او روبرو شدم. اما کیت آدم خیلی جالب، با مزه و با ذوقیه. وقتی بهش گفتم درفیلم بازی جالبی ارائه داده به شوخی به من گفت: به ..باید هملت ام رو ببینی!»

مارشال ضمن این گفت و گو به خبرنگاران گفت به رغم شایعات مبنی بر این اصل که سوابق تاریک استفاده از مواد مخدر و مشروبات الکلی که با نام «کیت ریچاردز» در طول سال ها پیوند خورده موجب خواهد شد که روسای کمپانی دیسنی بخش مربوط به او را از فیلم تازه «دزدان دریائی کارائیب» حذف کنند، استودیو هرگز چنین خیالی نداشته است و برای رضایت خاطر ستاره اصلی فیلم «جانی دپ» هم که شده هرگز دست به چنین عملی نمی زده است: «این بار نه تنها نقش کیت ریچاردز از قبل در فیلمنامه گنجانده شده بلکه این نقش لبخند فراموش نشدنی هم بر لب تماشاگر می آورد.»

کیت ریچاردز به تازگی با نوشتن کتاب خاطرات و زندگینامه ای به نام «زندگی» که شرکت انتشاراتی «لیتل براون اند کامپانی» مبلغ ٧ میلیون دلار برای خریداری حقوق آن به «ریچاردز» پرداخت کرده است به شایعاتی که در طول سال ها در اطراف او جریان داشته رنگ تازه ای داده است. او نه تنها در این کتاب چیزی را نفی نکرده است بلکه با جزئیاتی کامل تر در بسیاری موارد این مسائل را توجیه و تفسیرکرده است. ریچاردز می گوید: «من هرگز فکر نمی کردم منتقدین تا این حد از این کتاب استقبال کنند و این همه نقد مثبت درباره آن بنویسند.»

در هر حال در مراسم گشایش فیلم تازه «دزدان دریائی کارائیب: روی امواج غریب» کیت ریچاردز به خاطر بازی در نقش یک دزد دریائی عیاش و هرزه از قدم برداشتن برروی فرش قرمز در محوطه دیسنی لند محروم نشد. در عوض او به خبرنگاران گفت: «من نمیدونم شماها درباره من چی شنیده اید اما من قبلا هم اینجا بوده ام و بچه هایم را برای گردش به دیسنی لند آورده ام.» البته بچه های کیت ریچاردز، مارلون۴٢ ساله و آنجلا ٣٩ ساله هستند که در دهه شصت میلادی به همراه پدر معروف خود به دیسنی لند آمدند.

کیت ریچاردزمی گوید: «این ها هیچکدام مهم نیست…مهم این است که بچه ها و جوون های امروزی من را به نام کاپیتان تیگ و پدر اسپارو می شناسند!»

XS
SM
MD
LG