لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۳۰ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۵۴

بازداشت سارق اثر پیکاسو از گالری سن فرانسیسکو


بازداشت سارق اثر پیکاسو از گالری سن فرانسیسکو
بازداشت سارق اثر پیکاسو از گالری سن فرانسیسکو

پس از دزدیده شدن یکی از گران قیمت ترین طرح های پابلو پیکاسو، نقاش شهیر اسپانیایی از یک گالری در سن فرانسیسکو در روز سه شنبه گذشته، مرد سی ساله ای از اهالی شهر«هوبوکن» نیوجرسی به اتهام انجام این سرقت بازداشت شد.

این مرد بنا برگفته پلیس سن فرانسیسکو در روز واقعه با عینک دودی وارد گالری در این شهر شد و زمانی که نمایشگاه به روی عموم باز بود طرح معروفی به نام «تت دو فم» (سر یک زن) را از نمایشگاه خارج کرد و سوار بر تاکسی از محل گریخت.

بنا بر گزارش روزنامه «سن فرانسیسکو کرونیکال» مارک لوگو ساکن ایالت نیوجرسی در رابطه با این سرقت بازداشت شده است.

لوگو در حال حاضر به اتهام دزدی یک اثر هنری در بازداشت به سر می برد. وی هم چنین متهم به پنهان ساختن این اثر و همراه داشتن مقادیری مواد مخدر می باشد. بنا بر همین گزارش، وثیقه ای که برای آزاد ساختن متهم قرار داده شده بالغ بر۵ میلیون دلار می باشد. در این گزارش هم چنین آمده است که لوگو که روز چهارم ژوئه وارد شهر سن فرانسیسکو شده است، پس از سرقت طرح «سر یک زن» پیکاسو در خانه یکی از دوستانش بازداشت شده است. اما طرح مذکور پیدا شده و قرار است به گالری بازگردانده شود. بنا بر گزارش سن فرانسیسکو کرونیکال «کارآگاهان پلیس طرح دزدی شده پیکاسو را بدون قاب در یکی از اطاق های هتل «پالومار» در جنوب محله «مارکت» سن فرانسیسکو پیدا کرده اند. جایی که لوگو از روز ورود به شهر تا زمان بازداشت در آن جا اقامت داشته است. پلیس بر این باور است که سارق به تنهایی دست به این سرقت زده است و در نظر داشته است این قطعه هنری را که به مبلغ ٢٠٠ هزار دلار به فروش گذاشته شده است، به آدرس شخص یا اشخاصی نامعلوم ارسال کند.»

XS
SM
MD
LG