لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۰۱

یک تابلو پیکاسو بیش از ۳۰ میلیون دلار فروخته شد


برخی از آثار مشهور ترین نقاشان و یپکرتراشان جهان، به بهای میلیون ها دلار در نیویورک فروخته شد.

این آثار در توسط حراجی سوثبیز ارائه شد. تابلو رنگ و روغن « نجات» اثر پابلو پیکاسو از جمله آنها بود که برنده با پرداخت ۳۱ میلیون و ۵۰۰ هزار دلار آن را صاحب شد. قیمت تابلو، که پیکاسو آن را در سال ۱۹۳۲ خلق کرد،، ۱۴ تا ۱۸ میلیون دلار تخمین زده شده بود.

در این حراج ۵۰ اثر به قیمت حدود ۲۱۹ میلیون دلار به فروش رفت. این دومین شبی بود که یک نقاشی کار استاد سبک کوبیسم برای فروش با قیمت بالاتر دست به دست می شد. تابلو دیگر پیکاسو ، با عنوان «تصویر دورا مار» که معشوقه او را در پیراهن صورتی نشان می دهد، روز سه شنبه در حراج کریسیتی به مبلع ۲۲ میلیون و ۵۰۰ هزار دلار فروحته شد.

«جلسه بامدادی»، نقاشی رنگ و روغن اثر هنری ماتیس، که در سال ۱۹۲۴ کشیده شد، روز چهارشنبه به قیمت ۱۹ میلیون و ۲۰۰ هزار دلار بفروش رسید.

«پل ژاپنی» اثر کلود مونه به قیمت ۱۵ میلیون و ۸۰۰ هزار دلار فروخته شد، در حالی که اثر دیگر او - «روی صحره در پووی» ۸ میلیون و ۲۰۰ هزار دلار کسب کرد.

در حراج روز چهارشنبه چهار مجسمه و یک تابلو رنگ و روعن اثر آلبرتو جیاکومتی عرضه شد. مجسمه چند چهره ای او به نام « میدان شهر» به قیمت ۱۳ میلیون دلار فروخته شد. مجسمه دیگر ، «زن ونیس ۵» ۸ میلیون و ۸۰۰ هزار دلار به فروش رفت.

سوثبیز همچنین سه کار از آثار ژان میرو در اختیار دارد که ۵ سال است در صندوقی در نیویورک نگهداری می شود. هنرمند اسپانیایی آن را برای توماس بوشارد فبلمساز و عکاس و دخترش دایان خلق کرد. نقاشی «بی عنوان، ۱۹۴۷» شکل های رنگین انسانمداری را بر یک زمینه آبی پررنگ تصویر می کند که ۸۰ میلیون دلار فروخته شد. دو کار دیکر میرو قرار است روز پنجشنبه در سوتبیز به جراج گذاشته شود.
XS
SM
MD
LG