لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۲۶

انتشار کتاب «از تبریز تا شیراز» از یک عکاس جوان استرالیایی


«سارا پنل» عکاس جوان استرالیایی عکس های خود از سفر به ایران را در قالب یک کتاب مصور منتشر کرد؛ این مجموعه «از تبریز تا شیراز» نام دارد و شامل تصاویر مختلفی از شهرها، روستاها، مکان های تاریخی، طبیعت زیبا و مردم این کشور است.

«سارا پنل» در سیدنی در رشته روابط بین الملل و تاریخ و علوم سیاسی خاورمیانه تحصیل می کرد و در این دوران شیفته فرهنگ و تاریخ ایران شد؛ او با تشویق دوستان ایرانی خود تصمیم گرفت به این کشور سفر کند.

سارا پنل در سال های ۲۰۱۵ و ۲۰۱۷ دو بار به ایران رفت، و ابتدا از تهران، قزوین، تبریز، اصفهان، شیراز، کرمان و یزد دیدن کرد.

در سفر دوم نیز به شهرها و روستاهای کردستان و گیلان رفت و از زندگی خانواده های ایرانی و آداب و رسوم و فرهنگ متنوع آنها عکس گرفت.

سارا پنل پیش از انتشار این کتاب، تعدادی از عکس های خود را در یکی از گالری های معتبر شهر سیدنی به نمایش گذاشت، که با استقبال زیادی به ویژه از سوی ایرانیان ساکن استرالیا همراه شد.

سارا پنل، ایران را کشوری باستانی با فرهنگ و تمدنی کهن توصیف می کند، سرزمینی با مردمانی مهربان که بسیار مهمان نواز هستند. او سفر به ایران را تجربه دلنشینی توصیف می کند و امیدوار است در آینده از سایر مناطق زیبای این کشور نیز عکس بگیرد.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG