لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۲:۵۷

پایان خونبار بحران گروگان گیری در فیلیپین، ۸ کشته


پایان خونبار بحران گروگان گیری یک روزه در مانیل، دست کم هشت کشته بر جای گذاشت.

ماموران پلیس مجهز به کلاه ایمنی و جلیقه های ضد گلوله، شامگاه دوشنبه پنجره های اتوبوس حامل گروگان گیران را خرد کردند. در این اتوبوس رونالدو مندوزا، یک مامور سابق پلیس، ۱۵ گردشگر هنگ کنگی را در ازای بازگشت به شغل سابقش، به گروگان گرفته بود.

پلیس می گوید مندوزا با شلیک گلوله یک تک تیرانداز پلیس کشته شد اما پیش از آن، با اسلحه همراه خود به روی گروگان ها آتش گشود.

بیمارستان ها و مقامات هنگ کنگی می گویند هفت توریست در این درگیری کشته شدند و دیگران در بیمارستان هایی در مانیل، پایتخت فیلیپین تحت درمان هستند.

تصاویر زنده تلویزیونی نشان داد که دست کم چهار گروگان از اتوبوس خارج شدند. راننده اتوبوس با شروع تیرانداز، فرار کرده بود.

مندوزا، بازرس بلندپایه سابق پلیس، در سال ۲۰۰۸ به اتهام اخاذی و آزار و اذیت، از کار خود اخراج شد.

چندین مسافر دیگر اتوبوس، از جمله کودکان و افراد بیمار و سالمند، پیشتر از اتوبوس آزاد شده بودند.

پیش از حمله پلیس به اتوبوس گروگان گیری، مندوزا در یک مصاحبه زنده رادیویی گفت می داند که پلیس می خواهد او را بکشد. او گفت اگر پلیس نرود، «من نیز همان کار را در اینجا می کنم.»

اروین مارگارجو، بازرس کل پلیس بخش مانیل، در یک کنفرانس خبری اعلام کرد مندوزا خواسته تا از اتهاماتی که علیه وی مطرح شده است، تبرئه شود و بار دیگر به مقام خود در اداره پلیس بازگردد. این مقام پلیس گفته است اعمال خشونت باید به عنوان آخرین چاره یک مسئله درنظر گرفته شود.

XS
SM
MD
LG