لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۳۳

شش پلیس مجروح شدند؛ مظنون تیراندازی فیلادلفیا چه سوابقی داشت


بخش انگلیسی صدای آمریکا - مقام های مسئول می گویند سوء پیشینه مظنونی که چهارشنبه در آپارتمانی در فیلادلفیا سنگر گرفت و طی یک درگیری مسلحانه هفت ساعته با شلیک حدود ۱۰۰ گلوله شش افسر پلیس را مجروح کرد، قاعدتا باید او را از دسترسی قانونی به اسلحه بازمی‌داشت.

مقام ها می گویند موریس هیل در جریان تیراندازی به افسران پلیس، که با مجوز بازرسی برای مواد مخدر آمده بودند، دست کم یک اسلحه نیمه‌خودکار و یک اسلحه کمری در اختیار داشت. سوابق آنلاین نشان می دهد او در فاصله سال های ۲۰۰۱ تا ۲۰۱۲ چندین بار در فیلادلفیا و منطقه مجاور در «دلِور» بازداشت شده بود.

او به ارتکاب مجموعه ای از جرایم شامل حمله، شهادت دروغ، فرار، و تخلفات مرتبط با اسلحه محکوم شده است.

هیل، ۳۶ ساله، در دو نوبت، با احتساب بازگشت دوباره به زندان به دلیل تخلف در دوره عفو مشروط در واقع در سه نوبت، در زندان ایالتی محبوس بوده است. او همچنین حکم ۵۵ ماه حبس در زندان فدرال را برای مجموعه ای از جرایم حمل اسلحه دریافت کرده بود.

مقام های زندان در ایالت پنسلیوانیا می گویند هیل حدود ۲ سال و نیم به دلیل خرید و فروش مواد مخدر زندانی بود و در سال ۲۰۰۶ آزاد شد. او بیش از یک سال هم به دلیل حمله شدید شخصی محبوس شد تا سال ۲۰۱۳ که از زندان بیرون آمد.

دادستان کل فیلادلفیا می گوید سابقه بازداشت های هیل همچنین شامل سرقت، مقاومت در برابر بازداشت، تحریک سگ پلیس و در خطر جدی قرار دادن دیگران است که بعضی از آنها به محکومیت او منجر نشده بود.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG