لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۰۱

مایکل فلپس، اسطوره شنای جهان، ۲۳ مدال طلای المپیک


مایکل فلپس، قهرمان شنای آمریکا و جهان، در بازی های المپیک تابستانی ریو در برزیل به بیست و سومین مدال طلای زندگی حرفه ای خود دست یافت.

شناگر افسانه ای آمریکا پرافتخارتر از همه ورزشکاران و ده ها کشور جهان، به کار خود پایان داد. او گفته است که به این ترتیب قصد دارد از

شناگر ۳۱ ساله، به همراه تیم شنای آمریکا در رشته شنای مختلط امدادی۴۰۰ متر به رقابت پرداخت و با شکست دادن تیم بریتانیا در مقام نخست قرار گرفت. همچنین تیم شنای دختران آمریکا در رشته شنای مختلط امدادی ۰۰۴ متر شنبه شب، ۲۳ مرداد، مدال طلای این رقابت را از آن خود کرد. این مدال طلا، هزارمین مدال طلای آمریکا در تاریخ بازیهای المپیک تابستانی بود.

مایکل فلپس که در سطح جهان بیشترین مدال را در تاریخ بازی های المپیک دریافت کرده، همچنین رکورد بیشترین مدال طلا را نیز شکسته است. فلپس که تا کنون در پنج دوره از بازی های المپیک تابستانی شرکت کرده، از المپیک سال ۲۰۰۰ تا المپیک ریو ۲۰۱۶، تا کنون ۲۸ مدال در این بازی ها بدست آورده که ۲۳ مدال طلا میان آنها قرار دارد.

فلپس همچنین طی رقابت های شنا در سطح بین المللی، شامل المپیک، در کل ۸۳ مدال گرفته که ۶۶ مدال طلا، ۱۴ مدال نقره، و ۳ مدال برنز میان آنها است.

مایکل فلپس پس از رقابت های المپیک تابستانی ۲۰۱۲ خود را بازنشسته اعلام کرد، اما در آوریل سال ۲۰۱۴ تصمیم گرفت به شنا بازگردد و موفق شد برای شرکت در المپیک ۲۰۱۶ ریو در برزیل انتخاب شود. فلپس در مراسم افتتاحیه المپیک ریو برای اولین بار پرچمدار تیم ملی المپیک آمریکا بود.

خبرهای بیشتر در صفحه المپیک صدای آمریکا:

XS
SM
MD
LG