لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۳ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۰:۰۱

آخرین وضعیت شیوع ویروس کرونا در جهان


لندن - شنبه ۲۰ ژوئن
لندن - شنبه ۲۰ ژوئن

کشورهای مختلف جهان شاهد تحولات تازه ای در ارتباط با ویروس کرونا هستند و آمارهایی حاکی از بهبود نسبی وضعیت در برخی کشورهای عمده درگیر با کووید۱۹ گزارش می‌شود. این درحالی است که صحت آمارهای ارائه شده توسط ایران، روسیه و چین به شدت زیر سوال است و نهادهای معتبر بین‌المللی قادر به راستی آزمایی آنها نیستند.

بریتانیا

به گزارش آسوشیتدپرس بریتانیا هشدار خطر برای ویروس کرونا را روز جمعه ۳۰ خرداد کاهش داد و به جمع کشورهایی پیوست که ادعا می کنند شیوع ویروس را تحت کنترل در آورده اند.

به گزارش رویترز، بریتانیا هشدار شیوع ویروس را از بالاترین درجه یعنی درجه ۴ به درجه ۳ کاهش داده است.

بریتانیا بالاترین رقم مرگ و میر ناشی از ویروس کرونا در اروپا را دارد. ۴۲هزار نفر در این کشور بر اثر شیوع کرونا جان باخته اند و بیش از ۳۰۰هزار نفر هم تایید شده است که به ویروس مبتلا شده اند.

آلمان

آلمان نیز روز جمعه بالاترین آمار روزانه ابتلا به ویروس کرونا در یک ماه گذشته را گزارش کرد. این در شرایطی است که آلمان به نسبت دیگر کشورهای بزرگ اروپایی شیوع ویروس را بهتر کنترل کرده است.

موسسه روبرت کخ که مرکز کنترل بیماری ها در آلمان است، می گوید ۷۷۰ نفر در این روز مبتلا به ویروس کرونا شده اند که با این حساب مجموع کل موارد تایید شده ابتلا به ویروس کرونا در آلمان به ۱۸۸هزار و ۵۳۴ نفر رسید.

‌‌‌ژاپن

ژاپن همچون آلمان، یک اپلیکشینی را که منطبق با گوگل و اپل است راه اندازی کرده که رد بیماران مبتلا به ویروس کرونا را می گیرد. مقامات ژاپن می گویند داده های آن تنها روی تلفن های افراد ذخیره می شود و پس از ۱۴ روز برای حفظ حریم خصوصی حذف می شود. مقامات ژاپن امیدوارند استفاده گسترده از این روش باعث کنترل شیوع ویروس کرونا شود.

سنگاپور

سنگاپور اجازه داده است که مردم برای نوشیدن مشروب و یا خوردن غذا به رستوران ها و یا برای ورش بتوانند به باشگاه های ورزشی بروند. سنگاپوری ها همچنین می توانند در شرایطی که تعدادشان از بیش از ۵ نفر تجاوز نکند، معاشرت کنند.

چین

بعد از تایید ۲۵ مورد جدید ویروس کرونا در بین حدود ۳۶۰هزار نفری که از آنها آزمایش گرفته شد، چین از کنترل شیوع تازه ویروس کرونا در پکن خبر داده است. این تعداد تنها چهار مورد از آمار یک روز قبل بالاتر است.

هند

کشور پر جمعیت هند نیز روز جمعه مجموع افراد مبتلا شده به ویروس کرونا را ۳۸۰هزار و ۵۳۲ نفر گزارش کرد. مغازه ها و مراکز خرید و کارخانه ها و اماکن عبادت اجازه یافته اند که فعالیت خود را آغاز کنند اما مدرسه ها و سینماها تعطیل است.

کره جنوبی

شیوع مجدد ویروس در این کشور باعث شده است برخی فکر کنند که شاید مسوولان کره ای زودتر از زمان مناسب محدودیت های مرتبط با فاصله گذاری اجتماعی را کاهش داده اند. مقامات کره جنوبی روز جمعه ۴۹ مورد ابتلا به کووید۱۹ را گزارش کردند و به نظر می رسد ویروس در مناطق شلوغ پایتخت در حال گسترش است. نیمی از جمعیت ۵۱ میلیونی کره جنوبی ساکن سئول هستند. از اواخر ماه مه هر روز تقریبا بین ۳۰ تا ۵۰ مورد جدید ابتلا به کرونا گزارش شده است.

کنیا

در کنیا، گروهی از پزشکان بدون مرز روز جمعه گفتند دست کم ۱۰ مورد ابتلا به ویروس کرونا در یکی بزرگترین کمپ های آوارگان جهان در این کشور گزارش شده است.

آمریکا

در آمریکا که با حدود ۲.۲ میلیون مورد ثبت شده بالاترین آمار ابتلا به ویروس کرونا را دارد، با وجود افزایش موارد جدید ابتلا به ویروس، ایالت هایی نظیر تگزاس، اوکلاهما، فلوریدا و کالیفرنیا، برخی محدودیت های مربوط به کسب و کار را کاهش داده اند.

XS
SM
MD
LG