لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۱۵

تعداد مبتلایان به کرونا در جهان تا روز یکشنبه به بیش از ۷۶ میلیون نفر رسید


 ۱۹ دسامبر ۲۰۲۰ - ایستگاه قطار در رم در همان روزی که دولت اقدامات سختگیرانه را برای پیشگیری از شیوع کووید۱۹ در تعطیلات کریسمس وضع کرد
۱۹ دسامبر ۲۰۲۰ - ایستگاه قطار در رم در همان روزی که دولت اقدامات سختگیرانه را برای پیشگیری از شیوع کووید۱۹ در تعطیلات کریسمس وضع کرد

بخش انگلیسی صدای آمریکا - بنا بر داده‌های دانشگاه جانز هاپکیز، در ساعات آغازین روز یکشنبه ۳۰ آذر، تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در سراسر جهان به بیش از ۷۶.۳ میلیون نفر رسیده است.

ایالات متحده آمریکا با ۱۷.۶ میلیون مورد ابتلا در صدر جدول قرار دارد. هند با بیش از ۱۰ میلیون نفر، و برزیل با ۷.۲ میلیون نفر مبتلا به ترتیب در ردیف دوم و سوم این فهرست قرار گرفته‌اند.

آمریکا

در آمریکا با تائید دومین واکسن کرونا، شرکت مودرنا از روز یکشنبه توزیع واکسن را آغاز کرده و پیش بینی شده که بیش از ۷ میلیون دُز واکسن در این ده روز توزیع شود. همچنین کنگره آمریکا سرگرم نهایی کردن بسته کمک اقتصادی در دوران کرونا است که در صورت تصویب به اکثر آمریکایی‌ها ششصد دلار پرداخت می‌شود. همچنین به بیکاران هفتگی ۳۰۰ دلار پرداخت خواهد شد.

بریتانیا

بوریس جانسون، رئیس جمهوری بریتانیا، روز شنبه هنگام اعلام محدودیت‌های جدید برای لندن و جنوب بریتانیا، جایی که گونه جهش‌یافته جدیدی از ویروس کرونا در حال شیوع است، از مردم خواست که در خانه بمانند. وی گفت: «ما نمی توانیم به کریسمس طبق برنامه ادامه دهیم.»

تمام فروشگاه ها و مغازه‌های غیر ضروری در این مناطق تعطیل خواهند بود و مردم اجازه ورود به پایتخت کشور و بخش بزرگی از جنوب بریتانیا، و یا خروج از این نواحی را ندارند.

ترکیه

به گزارش رسانه های دولتی ترکیه، در یک آتش‌سوزی در بخش مراقبت‌های ویژه یک بیمارستان که بیماران کووید۱۹ تحت معالجه بودند، هشت نفر جان خود را از دست دادند. آژانس خبری آنادولو گفت این آتش‌سوزی در اثر انفجار یک سیلندر اکسیژن در بیمارستان دانشگاه سانکو در شهر غازایانتپ در جنوب ترکیه رخ داد.

در بیانیه بیمارستان آمده است که ۱۴ بیمار دیگر در این بخش، به بیمارستان های دیگر منتقل شدند.

ژنو (سوئیس)

سازمان بهداشت جهانی اعلام کرد که توافقات اولیه برای تامین دو میلیارد دز از چندین نمونه واکسن ویروس کرونا حاصل شده است. تدروس ادهانوم، دبیرکل سازمان بهداشت جهانی، گفت که دسترسی به این واکسن ها اطمینان خاطر می دهد که حدود ۱۹۰ کشور قار به واکسیناسیون جمعیت خود «در طول نیمه اول سال آینده [میلادی]» خواهند بود.

کره جنوبی

کره جنوبی، برای پنجمین روز متوالی، بیش از یک هزار مورد ابتلا به کووید۱۹ در روز گزارش داده است. دولت به خاطر افزایش ناگهانی کووید، تست رایگان به عموم ارائه می دهد، ولی هنوز تصمیم نگرفته است که اقدامات جدیدی را برای مهار کردن شیوع بیماری وضع کند.

یکی از مقامات وزارت دادگستری در کره جنوبی گفت، در یک زندان ۱۸۴ زندانی و یک از کارکنان به کووید۱۹ مبتلا شده اند

اروپا

ایگور ماتوویچ، نخست وزیر اسلواکی، از دیگر رهبران اروپایی است که تست کرونای او مثبت شد. امانوئل مکرون، رئیس جمهوری فرانسه نیز اعلام کرده بود که به کووید۱۹ مبتلا شده است. هر دوی آنها، هفته گذشته، در نشست اتحادیه اروپا در بروکسل شرکت کرده بودند.

استرالیا

شهر سیدنی، پس از گزارش ۳۸ مورد ابتلا به کووید۱۹ در سواحل شهر سیدنی، در بخش هایی از شهر دستور خانه‌ماندن صادر می‌کند. دستور خانه ماندن از شب شنبه آغاز شده و تا شب چهارشنبه ادامه دارد.

از روز دوشنبه نیز ایالت‌های ویکتوریا و کوئینزلند نیز ورود مردم از سیدنی، جایی که ۷۰ درصد از موارد ویروس کرونا در سواحل شمالی آن پدیدار شده، را ممنوع خواهند کرد.

تایلند

مقامات تایلند روز یکشنبه اعلام کردند که پس از افزایش ناگهانی موارد کووید۱۹ به بیش از ۵۰۰ نفر در روز، قرار است بیش از ۱۰ هزار نفر از جمعیت استان ساموت ساکون واقع در جنوب شرقی کشور را برای ویروس کرونا تست کنند.

XS
SM
MD
LG