لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۱۹

تیم دانشمندان سازمان بهداشت جهانی منشا ویروس کرونا در شهر ووهان چین را مورد بررسی قرار می‌دهد


ماموران امنیتی در شهر ووهان، چین تیم دانشمندان سازمان بهداشت جهانی که برای بررسی منشا ویروس کرونا به این شهر سفر کرده است را از نزدیک تحت نظارت دارند. ۳۰ ژانویه ۲۰۲۱
ماموران امنیتی در شهر ووهان، چین تیم دانشمندان سازمان بهداشت جهانی که برای بررسی منشا ویروس کرونا به این شهر سفر کرده است را از نزدیک تحت نظارت دارند. ۳۰ ژانویه ۲۰۲۱

بخش انگلیسی صدای آمریکا - تیمی از دانشمندان سازمان بهداشت جهانی که منشاء ویروس کرونا را مورد بررسی قرار داده‌اند، روز یکشنبه ۱۲ بهمن، از بازار غذاهای دریایی در شهر ووهان چین بازدید کردند.

زمانی که ویروس کرونا اواخر سال ۲۰۱۹ برای اولین بار در شهر ووهان ظاهر شد، برخی از موارد ابتلا به بازار غذاهای دریایی در این شهر ارتباط داده شدند. از آن زمان تاکنون ویروس کرونا موجب بیماری بیش از ۱۰۲ میلیون نفر در سراسر جهان شده و بیش از ۲.۲ میلیون تن را به کام مرگ کشانده است.

دانشمندان تاکنون حداقل از یک بیمارستان در شهر ووهان، که سری اول مبتلایان به ویروس کرونا در آن تحت درمان قرار گرفته بودند نیز دیدار کردند.

مریون کوپمانس، ویروس شناس هلندی در پستی در توئیتر نوشت: «تازه از ملاقات بیمارستان جینینتان، که به بیماری های عفونی اختصاص دارد و وقف درمان اولین موارد [کووید۱۹] در ووهان شده بود، برگشتم. داستان‌هایشان کاملاً شبیه آن چیزی است که از پزشکان بخش مراقبت‌های ویژه خودمان شنیده‌ایم.»

پیتر دتسزک، جانورشناس و عضو سازمان غیردولتی «ایکو‌هلث الاینس»، یکی از اعضای آمریکایی تیم دانشمندان سازمان بهداشت جهانی است. او در توئیتی فرصت گفت‌و‌گو کردن با پزشکانی که به نخستین موارد ابتلا به بیماری کووید۱۹ ناشی از ویروس کرونا رسیدگی کرده آند، را مهم دانست.

دانشمندان می‌خواهند بدانند که این ویروس از کجا و در چه حیوانی سرچشمه گرفته، و چگونه به بدن انسان راه یافته است. هر چند رسیدن به پاسه این پرسش‌ها می‌تواند سال‌ها طول بکشد.

بنا بر گزارش سازمان بهداشت جهانی مستقر در ژنو، تیم آنها همچنین قصد دارد از انستیتوی ویروس‌شناسی ووهان و چندین آزمایشگاه در تاسیسات دولتی، از جمله مرکز کنترل بیماری ووهان بازدید کند.

XS
SM
MD
LG