لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۳۰

سفیر اسرائيل در آمریکا می‌گوید پس از توافق عادی‌سازی روابط با امارات، توافق‌های دیگری با جهان عرب در راه است


ران درمر، سفیر اسرائيل در آمریکا (آرشیو)
ران درمر، سفیر اسرائيل در آمریکا (آرشیو)

سفیر اسرائيل در آمریکا می‌گوید که بعد از توافق برقراری روابط کامل دیپلماتیک میان امارات و اسرائيل، توافق‌های دیگری نیز با جهان عرب صورت خواهد گرفت.

ران درمر، سفیر اسرائيل در ایالات متحده، روز پنجنشبه ۲۳ مرداد در گفت‌و‌گو با مارک لوین، از مجریان شبکه فاکس نیوز، گفت که تیم پرزیدنت ترامپ در دستیابی به هدف عادی‌سازی روابط با امارات نقشی بسیار محوری را ایفا کرده است.

آقای درمر گفت: «این روزی بزرگ برای اسرائیل و روزی بزرگ برای صلح است.» وی افزود: «امارات یک کشور عربی بسیار مهم است» و تاکید کرد که روابط میان اسرائيل و امارات رفاه را در سراسر منطقه به همراه می آورد.

سفیر اسرائیل در آمریکا همچنین با اشاره به این که «این توافق نشان داد که برای دستیابی به توافق لزومی ندارد که فلسطینی‌ها هم حاضر باشند»، ابراز امیدواری کرد که این توافق در نهایت درها را به روی صلح با فلسطینی‌ها نیز باز کند.

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، روز پنجشنبه برای اولین بار اعلام کرد که امارات متحده عربی و اسرائیل موافقت کرده‌اند که روابط کامل دیپلماتیک برقرار کنند.

پرزیدنت ترامپ این رویداد را «لحظه‌ای به واقع تاریخی» خواند. او به خبرنگاران گفت: ‌«اکنون که یخ [رابطه] شکسته شده است من انتظار دارم که کشورهای عرب و مسلمان بیشتری راه امارات متحده عربی را دنبال کنند.»

XS
SM
MD
LG