لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۰۷

آمریکا هواپیمایی امارات را به دلیل نقض ممنوعیت‌ها در مورد استفاده از آسمان ایران ۴۰۰ هزار دلار جریمه کرد


آرشیو
آرشیو

ایالات متحده شرکت هواپیمایی «امارات» را به دلیل نقض ممنوعیت‌های وضع شده توسط اداره هوانوردی آمریکا در استفاده از آسمان ایران برای انجام پروازهای هواپیمایی «جت‌بلو»، جریمه کرد.

وزارت ترابری آمریکا روز پنجشنبه ۱۰ مهر اعلام کرد که شرکت هواپیمایی امارات را ۴۰۰ هزار دلار جریمه کرده است.

به گزارش اسوشیتدپرس، پس از آن که ایران سال گذشته یک پهپاد آمریکایی را بر فراز دریای عمان سرنگون کرد، اداره هوانوردی آمریکا با اشاره به افزایش تنش‌ها در منطقه به شرکت‌های هواپیمایی آمریکایی هشدار داد که ممکن است هواپیماهای غیرنظامی آنها در بخش‌هایی از خلیج فارس و دریای عمان به اشتباه به عنوان هواپیمای نظامی شناسایی شوند.

اداره هوانوری آمریکا می‌گوید برخی از پروازهای امارات پس از دریافت پروانه‌های ضروری، و به شرط استفاده نکردن از آسمان کشورهایی که ایالات متحده پرواز شرکت‌های هوایی آمریکایی در آسمان آنها را ممنوع کرده است، در پروازهای‌شان از کد شرکت آمریکایی «جت‌‌بلو» استفاده می‌کردند. به این ترتیب این شرکت می‌توانست صندلی‌های پرواز را به شکلی بفروشد که انگار مربوط به یکی از هواپیماهای شرکت آمریکایی «جت‌‌‌بلو» است، و به همین دلیل، آن پروازها مشمول ممنوعیت اعمال شده اداره هوانوردی آمریکا می‌‌شد.

به گزارش اسوشیتدپرس، در صورتی که این اشتباه برای مدت یک سال تکرار نشود، نیمی از جریمه نادیده گرفته خواهد شد. شرکت هواپیمایی امارات با پرداخت این جریمه موافقت کرده است.

آسوشیتدپرس می‌گوید پروازهای مشمول جریمه به مدت ۱۹ روز در ژوئیه ۲۰۱۹ انجام گرفت.

XS
SM
MD
LG