لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۴ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۲۹

وزیر خارجه آمریکا: برای تحقق دموکراسی و حاکمیت قانون در ونزوئلا، مادورو باید برود


مایک پمپئو
مایک پمپئو

وزیر خارجه آمریکا روز جمعه ۲۸ شهریور در جرج‌تاون، پایتخت کشور گویان واقع در آمریکای جنوبی گفت که ایالات متحده خواهان برقراری دموکراسی و حاکمیت قانون در ونزوئلا است و برای تحقق این هدف نیکلاس مادورو، رئیس رژیم نامشروع آن کشور، باید از قدرت کنار برود.

مایک پمپئو در نشست خبری مشترک با عرفان علی، رئیس جمهوری گویان، گفت: «ما دو چیز را می‌دانیم؛ می‌دانیم که رژیم مادورو مردم ونزوئلا را به نابودی کشانده است، و این که شخص مادورو خود یک قاچاقچی محکوم مواد مخدر است. این بدان معنا است که او باید برود.»

وی اضافه کرد: «برای آن که مردم ونزوئلا به دموکراسی مورد نیازشان دست یابند، نیروهای امنیتی کوبایی و همین طور شخص مادورو باید برود.»

وزیر خارجه دولت پرزیدنت ترامپ در ادامه تاکید کرد: «هدف گروه تماس، اتحادیه اروپا، گروه لیما، سازمان کشورهای آمریکایی، ایالات متحده، و ده‌ها کشور دیگر - که به روشنی گفته‌اند خوان گوایدو رهبر منتخب و مشروع ونزوئلا است - اعمال فشار دیپلماتیک با هدف حمایت از مردم ونزوئلا است.»

مایک پمپئو خاطرنشان کرد: «ما خواهان دموکراسی، آزادی، و حاکمیت قانون در ونزوئلا هستیم ... و می‌خواهیم مردم ونزوئلا به آن دست پیدا کنند.»

XS
SM
MD
LG