لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۴۱

نیروهای نظامی آمریکا در افغانستان در اقدامی پدافندی مواضع طالبان را هدف قرار دادند


درگیری‌ها در افغانستان، عکس از آرشیو
درگیری‌ها در افغانستان، عکس از آرشیو

سرهنگ سانی لِگِت، سخنگوی نیروهای آمریکایی حاضر در افغانستان، اعلام کرد چند موضع شبه‌نظامیان طالبان در استان هلمند هدف حملات نیروهای آمریکایی قرار گرفته است.

سرهنگ لگت روز دوشنبه ۲۱ مهر ماه در پیامی در توئیتر گفت: «نیروهای آمریکایی حاضر در افغانستان در دو روز گذشته در هلمند برای دفاع از نیروهای امنیت ملی افغانستان که تحت حملات جنگجویان طالبان بودند، و همسو با توافق ایالات متحده با طالبان، چندین حمله هدفمند را انجام دادند.»

سخنگوی نیروهای آمریکایی حاضر در افغانستان افزود: «نیروهای آمریکایی در افغانستان به حمایت و دفاع از نیروهای امنیت ملی افغانستان، که زیر حمله طالبان هستند، ادامه داده است و خواهد داد.»

در ادامه این توئیت به نقل از ژنرال اسکات میلر، فرمانده نیروهای آمریکایی حاضر در افغانستان آمده است: «طالبان باید اقدامات تهاجمی خود در ولایت هلمند را بی‌درنگ متوقف کنند و خشونت را در سراسر کشور کاهش دهند. این [اقدامات خشونت‌آمیز] با توافق‌نامه طالبان و ایالات متحده همخوانی ندارد و مذاکرات جاری صلح افغانستان را تضعیف می‌کند.»

گزارش‌ها حاکی است شبه‌نظامیان طالبان از دو روز گذشته حملات خود در هلمند را شدت داده‌اند. صدیق صدیقی، سخنگوی ریاست جمهوری افغانستان، اعلام کرد نیروهای تازه‌‌‌نفس ارتش افغانستان به هلمند رسیده‌اند و به زودی طالبان را سرکوب خواهند کرد.

XS
SM
MD
LG