لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۴۷

عربستان سعودی هم خواستار تمدید تحریم تسلیحاتی ایران شد؛ «اگر تحریم برداشته شود ایران متجاوزتر خواهد شد»


عادل الجبیر در کنفرانس خبری مشترک با برایان هوک، روز دوشنبه در ریاض
عادل الجبیر در کنفرانس خبری مشترک با برایان هوک، روز دوشنبه در ریاض

ایالات متحده آمریکا و عربستان سعودی خواستار تمدید قطعنامه تحریم تسلیحاتی ایران شده و گفتند تمام شدن این ممنوعیت، به جمهوری اسلامی اجازه می‌دهد بیش از پیش به مسلح کردن نیروهای نیابتی خود بپردازد و منطقه را بی‌ثبات کند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، عادل الجبیر وزیر مشاور در امور خارجه عربستان سعودی، روز دوشنبه نهم تیر ماه در کنفرانس خبری مشترک با برایان هوک، نماینده ویژه وزارت خارجه آمریکا در امور ایران، در ریاض گفت: «ایران، به رغم تحریم [تسلیحاتی]، در پی رساندن تسلیحات به گروه‌های تروریستی است. حال اگر این تحریم برداشته شود، چه روی خواهد داد؟ ایران تهاجمی‌تر و متجاوز‌تر خواهد شد.»

عادل الجیبر همچنین افزود که یک محموله تسلیحات ایران که برای حوثی‌های یمن ارسال شده بود، روز یکشنبه هشتم تیر ماه ضبط شده است.

در محل این کنفرانس خبری پهپادها، موشک‌ها، و تسلیحاتی که حوثی‌ها برای حمله به شهرهای عربستان استفاده می‌کنند و توسط جمهوری اسلامی ایران به آنها داده شده است، به نمایش درآمد.

برایان هوک در این کنفرانس خبری گفت که پایان این تحریم فقط ایران را جری‌تر می‌کند، بی‌ثباتی بیشتری به همراه می‌آورد، و باعث شروع مسابقه تسلیحاتی در منطقه می‌شود.

تحریم تسلیحاتی ایران در ماه اکتبر به پایان می‌سد و آمریکا خواستار تمدید آن است.

XS
SM
MD
LG