لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۴۱

آمریکا یک شناور روسیه را به خاطر کمک به ساخت خط لوله گاز «نورد استریم ۲» تحریم کرد


 ۲ نشان خط لوله نورد استریم
۲ نشان خط لوله نورد استریم

آمریکا روز سه شنبه، ۳۰ دی ماه، اعلام کرد که نهاد کی.وی.تی-روس را که در روسیه مستقر است، تحریم کرده است و شناور «فورچونا» متعلق به آن را که در ساخت خط لوله «نورد استریم ۲» مشارکت دارد، به عنوان یک دارایی مسدود شده شناسایی می کند.

وزارت خارجه آمریکا در بیانیه ای که در سایت این وزارتخانه منتشر شده است می گوید که کی.وی.تی-روس آگاهانه و در حمایت از ساخت خطوط صادرات انرژی از روسیه، خدمات، اقلام و فناوری ها و اطلاعاتی را به فدراسیون روسیه فروخته و یا به آن اجاره داده و یا برای آن تهیه کرده است.

وزارت خارجه آمریکا در بخش دیگری از بیانیه خود می گوید خط لوله انتقال گاز «نورد استریم ۲» اگر تکمیل شود به روسیه امکان دور زدن کامل اوکراین را می دهد و اوکراین را از درآمدهای حیاتی محروم می کند و دست روسیه را برای اقدام های تهاجمی تر، بازتر می کند و به مسکو امکان می دهد بر غرب اروپا فشار بیشتری وارد آورد و نفوذ مخربی داشته باشد.

وزارت خارجه آمریکا می گوید ایالات متحده برای اطمینان یافتن از دسترسی اروپا به یک شبکه عرضه انرژی متنوع و قابل اطیمنان که امنیت جمعی را تضعیف نکند، به همکاری با دوستان و متحدانش ادامه می دهد.

XS
SM
MD
LG