لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۲۴

روسیه نظامی سابق آمریکایی را به ۱۶ سال زندان محکوم کرد؛ واکنش سفیر آمریکا به این «حکم ناعادلانه»


پال ویلن در دسامبر ۲۰۱۸ در مسکو دستگیر شد
پال ویلن در دسامبر ۲۰۱۸ در مسکو دستگیر شد

دادگاهی در روسیه، پال ویلن، تفنگدار دریایی سابق آمریکا، را به اتهام جاسوسی به ۱۶ سال زندان محکوم کرده است.

به گزارش آسوشیتدپرس، دادگاهی در شهر مسکو روسیه، روز دوشنبه ۲۶ خردادماه، پال ویلن، تفنگدار دریایی سابق آمریکا، را به اتهام «جاسوسی» به ۱۶ سال زندان محکوم کرد. آقای ویلن در دادگاه اتهاماتش را رد کرده و بر بی گناهی خود تاکید کرده است.

بنابر این گزارش جان سالِوِن، سفیر آمریکا در روسیه، نیز حکم صادره توسط این دادگاه محرمانه را محکوم کرد. وی با «ناعادلانه» توصیف کردن این دادگاه و این که هیچ مدرکی درباره اتهامات مطروحه ارائه نشده است، آن را «به سخره گرفتن عدالت» خواند و خواستار آزادی بی‌درنگ آقای ویلن شد.

برادر پال ویلن نیز در بیانیه‌ای با تاکید بر این که نسبت به حکم صادر شده برای برادارش اعتراض خواهند کرد، افزود: «ما امیدوار بودیم دادگاه بتواند استقلال خود را نشان دهد؛ اما در پایان، مشخص شد قضات روسیه نه نهادهای قانونی، که شخصیت‌های سیاسی هستند.»

ویلن در دسامبر ۲۰۱۸ در مسکو دستگیر شد. دادگاه او ماه مارس سال جاری با وجود همه‌گیری ویروس کرونا و اعتراض‌های دیپلماتیک برگزار شد.

ویلن هنگام بازداشت رئیس امنیت جهانی یک شرکت تامین‌کننده قطعات خودروهای آمریکایی بود. او و بستگانش می‌گویند که او برای شرکت در یک عروسی به روسیه رفته بود.

XS
SM
MD
LG