لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۱۹

مایک پمپئو: حزب الله تهدیدی تروریستی برای آمریکا، متحدان ما، و منافع ما در خاورمیانه و سراسر جهان است


مایک پمپئو - آرشیو
مایک پمپئو - آرشیو

وزیر خارجه آمریکا از تحریم دو تن از مقامات گروه شبه نظامی حزب‌الله لبنان، که از حمایت ایران برخوردار است، خبر داد و حزب الله را «یک تهدید تروریستی» علیه ایالات متحده و متحدان آن دانست.

مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا، پنجشنبه اول آبان با انتشار بیانیه‌ای در تارنمای وزارت خارجه اعلام کرد: «ایالات متحده امروز به منظور حفظ فشار بر گروه حزب الله و ممانعت از توانایی آن گروه برای فعالیت در نظام مالی، دو تن ازمقامات آن گروه را تحریم کرد.»

وزیر خارجه آمریکا تاکید کرد: «حزب الله همچنان تهدیدی تروریستی برای ایالات متحده، متحدان ما، و منافع ما در خاورمیانه و سراسر جهان است.»

بنا بر این بیانیه نبیل قائوک و حسن البغدادی در راستای فرمان اجرایی ۱۳۲۲۴ و به دلیل تصدی مقام یا رهبری حزب‌الله، گروهی که توسط آمریکا به عنوان یک «سازمان تروریستی خارجی» و «تروریست جهانی به طور ویژه معین شده» شناسایی شده است، تحریم شده‌اند.

وزیر خارجه آمریکا در پایان این بیانیه افزود: «در حالی که ایالات متحده سی و هفتمین سالگرد حمله شنیع حزب الله به مقر تفنگداران دریایی ایالات متحده در بیروت را گرامی می‌دارد، ما بار دیگر بر تعهد خود مبنی بر تلاش برای مختل کردن فعالیت‌های حزب الله و پاسخگو کردن [آن گروه] در قبال اقدامات تروریستی‌‌اش، تاکید می‌کنیم. همه ملت‌های مسئول باید اقدامات مناسب را برای محدود کردن فعالیت‌های حزب الله و مهار کردن نفوذ آن انجام دهند.»

قائوک و البغدادی از اعضای شورای مرکزی حزب‌الله هستند. اعضای این شورا مقام‌های ارشدی هستند که اعضای مجلس شورا، بالاترین نهاد تصمیم‌گیری حزب الله، را انتخاب می‌کنند.

XS
SM
MD
LG