لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۱:۲۲

ایالات متحده دوباره کوبا را در فهرست حکومت‌های حامی تروریسم قرارداد


مایک پمپئو وزیر خارجه ایالات متحده
مایک پمپئو وزیر خارجه ایالات متحده

مایک پمپئو وزیر خارجه ایالات متحده با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد آمریکا دوباره کوبا را در فهرست حکومت‌های حامی تروریسم قرار داد. کوبا در سال ۲۰۱۵ و از سوی دولت قبلی آمریکا از این فهرست خارج شده بود.

وزیر خارجه آمریکا در این بیانیه که شامگاه دوشنبه ۲۲ دی منتشر شد، گفت: کوبا به دلیل حمایت مکرر از تروریسم بین‌المللی و پناه دادن به تروریست‌ها، به فهرست حکومت‌‌های حامی تروریسم برگردانده شد.

مایک پمپئو افزود: دولت پرزیدنت ترامپ از ابتدا روی قطع دستیابی رژیم کاسترو به منابع برای سرکوب ملت خود در خانه، دخالت‌های بدخواهانه در ونزوئلا و دیگر کشورهای نیمکره غربی، متمرکز شد.

وزیر خارجه آمریکا گفت: ایالات متحده به حمایت از مردم کوبا و خواسته‌ آن‌ها برای برخورداری از دولتی دموکراتیک و احترام به حقوق بشر، از جمله آزادی ادیان، عقیده و تشکیل اجتماعات حمایت می‌کند. تا زمانی که به حقوق و آزادی‌های آن‌ها احترام گذاشته شود، ما به پاسخگو نگه داشتن رژیم ادامه خواهیم داد.

آمریکا فهرستی از حکومت‌های حامی تروریسم دارد که جمهوری اسلامی ایران در صدر این فهرست قرار دارد. به تازگی آمریکا حکومت سودان را از فهرست حامی تروریسم خارج کرد.

XS
SM
MD
LG