لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۳۲

جرد کوشنر مشاور ارشد کاخ سفید به عربستان سعودی و قطر سفر می‌کند


جرد کوشنر مشاور ارشد پرزیدنت ترامپ
جرد کوشنر مشاور ارشد پرزیدنت ترامپ

جرد کوشنر، مشاور ارشد پرزیدنت ترامپ، در هفته جاری به عربستان سعودی و قطر سفر می‌کند تا با مقامات این کشور به گفت‌وگو بپردازد.

به گزارش رویترز، یک مقام ارشد دولت آمریکا روز یکشنبه ۹ آذرماه اعلام کرد که آقای کوشنر قرار است در روزهای آینده با محمد بن سلمان ولیعهد عربستان سعودی در شهر نئوم دیدار کند و پس از آن با سفر به قطر با تمیم بن حمد آل ثانی امیر این کشور دیدار خواهد کرد. به نوشته رویترز، همچنین آوی برکوویتز و برایان هوک، نمایندگان آمریکا در امور خاورمیانه، و آدام بوهلر، مدیر اجرایی سازمان توسعه اقتصادی آمریکا، نیز در این سفر کوشنر را همراهی می‌کنند.

رویترز نوشت که این مقام ارشد دولت که خواست نامش فاش نشود، از ارائه جزئیات بیشتر درباره سفر کوشنر «به دلایل امنیتی» خودداری کرده است.

به نوشته رویترز، این مقام رسمی دولت آمریکا می‌گوید این گروه تلاش می‌کند پیش از آن‌ که پرزیدنت ترامپ روز ۲۰ ژانویه دولت را تحویل دهد، به توافقات بیشتری با کشورهای عربی دست یابد.

آقای کوشنر و تیم او از ماه اوت به مذاکره درباره عادی‌سازی روابط میان اسرائیل با ‌امارات متحده عربی، بحرین، و سودان کمک کرده‌اند.

عربستان سعودی، مصر، بحرین و امارات متحده عربی در سال ۲۰۱۷ روابط دیپلماتیک خود را با قطر قطع کردند و آن کشور را به اتهام حمایت از تروریسم تحریم کردند. اما قطر این اتهام را رد کرده است.

XS
SM
MD
LG